جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳

my medu.ir

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله از ذهن آگاهانه، به صورت جامع به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان پرداخته شده است. با مطالعه این مقاله، فرهنگیان شاغل و بازنشسته می توانند به راحتی روش دریافت حکم کارگزینی خود را فرا بگیرند.

همانطور که می دانید، سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان این امکان را برای شما عزیزان فراهم می آورد تا به صورت برخط و بدون نیاز به مراجعه حضوری، به احکام کارگزینی خود دسترسی داشته باشید.

در این مقاله به تمامی جوانب سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان پرداخته شده است.

در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه دسترسی و استفاده از این سامانه برای دریافت احکام کارگزینی آشنا شوید.

معرفی سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان

سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان در واقع درگاهی است که به فرهنگیان شاغل و بازنشسته این امکان را می دهد تا بتوانند به صورت برخط، به تمامی احکام کارگزینی خود دسترسی داشته باشند. این احکام شامل اطلاعاتی مانند حقوق و مزایا، سابقه خدمت، وضعیت بیمه و سایر موارد مرتبط با استخدام فرهنگیان می باشد.

دسترسی به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان این مزیت را برای فرهنگیان به همراه دارد که در هر زمان و مکانی بتوانند به سادگی به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنند. این امر موجب صرفه جویی در وقت و هزینه فرهنگیان عزیز می شود.

مقاله پیشنهادی :
تدریس خصوصی در منزل تهران
سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳
سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳

راهنمای ورود به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان

فرآیند ورود به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته اندکی متفاوت است. در ادامه به شرح این موارد می پردازیم:

 • فرهنگیان شاغل:

فرهنگیان ارجمند شاغل در آموزش و پرورش می توانند برای ورود به سامانه دریافت حکم کارگزینی خود به نشانی الکترونیکی my medu.ir مراجعه نمایند. در این وبسایت، قسمتی تحت عنوان “خدمات الکترونیکی” وجود دارد که فرهنگیان گرامی می توانند با ورود به این بخش، نسبت به مشاهده احکام کارگزینی خود اقدام نمایند. برای ورود به این بخش، داشتن کد ملی و کد پرسنلی الزامی می باشد.

 • فرهنگیان بازنشسته:

فرهنگیان بازنشسته برای دسترسی به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان می بایست به وبسایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی الکترونیکی cspf.ir مراجعه نمایند. در این وبسایت، بخشی تحت عنوان “درگاه خدمات الکترونیک” وجود دارد. فرهنگیان بازنشسته می توانند با ورود به این بخش و سپس کلیک بر روی گزینه “حقوق” و “دریافت حکم حقوقی”، نسبت به مشاهده احکام کارگزینی خود اقدام نمایند. برای ورود به این بخش، داشتن نام کاربری و رمز عبور و یا کد ملی و شماره حساب الزامی می باشد.

سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳
سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳

نکات مهم در خصوص ورود به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان

 • اطمینان حاصل نمایید که از یک مرورگر امن و به روز برای ورود به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان استفاده می کنید.
 • رمز عبور خود را به صورت مرتب تغییر دهید.
 • اطلاعات ورود خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل در خصوص ورود به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان، با بخش پشتیبانی مربوطه تماس حاصل نمایید.
مقاله پیشنهادی :
ثبت نام استخدام دانشگاه علوم پزشکی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

نحوه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان my.medu.ir

پس از ورود به بخش “خدمات الکترونیکی” در وبسایت my.medu.ir، فرهنگیان شاغل می توانند با طی کردن مراحل زیر، نسبت به دریافت حکم کارگزینی خود اقدام نمایند:

1.انتخاب گزینه “حکم شاغلین”: پس از ورود به بخش خدمات الکترونیکی، فرهنگیان گرامی می توانند گزینه “مشاهده احکام” را انتخاب نمایند.

2.انتخاب سال مورد نظر: در این مرحله، فرهنگیان می توانند سال تحصیلی مورد نظر خود را که قصد دریافت حکم کارگزینی آن را دارند، انتخاب نمایند.

3. مشاهده و چاپ حکم: پس از انتخاب نوع حکم، حکم کارگزینی مربوطه بر روی صفحه نمایش داده می شود. فرهنگیان ارجمند می توانند در صورت تمایل، نسبت به چاپ حکم خود اقدام نمایند.

سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳
سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳

نحوه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازنشسته

فرهنگیان بازنشسته برای دریافت حکم کارگزینی خود می بایست به وبسایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی الکترونیکی cspf.ir مراجعه نمایند و با طی کردن مراحل زیر، نسبت به دریافت حکم کارگزینی خود اقدام نمایند:

 1. ورود به درگاه خدمات الکترونیک: در صفحه اصلی وبسایت صندوق بازنشستگی کشوری، گزینه “درگاه خدمات الکترونیک” را انتخاب نمایید.
 2. انتخاب گزینه “حقوق”: در منوی درگاه خدمات الکترونیک، گزینه “حقوق” را انتخاب نمایید.
 3. انتخاب گزینه “دریافت حکم حقوقی”: در منوی “حقوق”، گزینه “دریافت حکم حقوقی” را انتخاب نمایید.
 4. وارد کردن اطلاعات: در این مرحله، فرهنگیان بازنشسته می بایست اطلاعات مورد نظر مانند کد دفترکل، کد ملی و شماره حساب خود را وارد نمایند.
 5. مشاهده و چاپ حکم: پس از وارد کردن اطلاعات، حکم کارگزینی مربوطه بر روی صفحه نمایش داده می شود. فرهنگیان بازنشسته می توانند در صورت تمایل، نسبت به چاپ حکم خود اقدام نمایند.
مقاله پیشنهادی :
کارشناسی ارشد بدون کنکور

جدول مقایسه ای نحوه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان شاغل و بازنشسته

مرحله فرهنگیان شاغل فرهنگیان بازنشسته
آدرس سامانه my.medu.ir cspf.ir
بخش ورود خدمات الکترونیکی درگاه خدمات الکترونیک
منوی ورود حکم شاغلین حقوق
گزینه دریافت حکم حکم شاغلین دریافت حکم حقوقی

برنامه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان

همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد، فرهنگیان شاغل می توانند از طریق وبسایت my.medu.ir  و فرهنگیان بازنشسته می توانند از طریق وبسایت cspf.ir در هر زمان و مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشند، به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان مراجعه نمایند و نسبت به دریافت احکام کارگزینی خود اقدام نمایند.

مزایای استفاده از سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان

استفاده از سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان مزایای متعددی برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته به همراه دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی آسان و سریع به احکام کارگزینی: فرهنگیان گرامی می توانند در هر زمان و مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشند، به احکام کارگزینی خود دسترسی پیدا کنند.
 • صرفه جویی در وقت و هزینه: استفاده از این سامانه موجب صرفه جویی در وقت و هزینه فرهنگیان عزیز می شود، چرا که دیگر نیازی به مراجعه حضوری به ادارات و سازمان های مربوطه برای دریافت حکم کارگزینی خود ندارند.
 • افزایش امنیت اطلاعات: اطلاعات موجود در سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان به صورت محرمانه نگهداری می شود و از این رو، فرهنگیان می توانند با خیالی آسوده از این سامانه استفاده نمایند.
 • به روز رسانی اطلاعات: احکام کارگزینی موجود در این سامانه به طور مرتب به روز رسانی می شود و از این رو، فرهنگیان می توانند از آخرین اطلاعات مربوط به وضعیت استخدامی خود مطلع شوند.
مقاله پیشنهادی :
پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۳
سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳
سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳

سوالات متداول در خصوص سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان

1. چگونه می توانم رمز عبور خود را در سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان بازیابی کنم؟

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید، می توانید از طریق گزینه “بازیابی رمز عبور” در صفحه ورود به سامانه، نسبت به بازیابی رمز عبور خود اقدام نمایید.

2. در صورت بروز مشکل در ورود به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان چه باید کرد؟

در صورت بروز هر گونه مشکل در خصوص ورود به سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان، می توانید با بخش پشتیبانی مربوطه تماس حاصل نمایید. اطلاعات تماس بخش پشتیبانی در وبسایت های my.medu.ir و cspf.ir درج شده است.

3. آیا امکان دریافت حکم کارگزینی به صورت حضوری وجود دارد؟

بله، فرهنگیان شاغل و بازنشسته می توانند در صورت تمایل، به صورت حضوری به ادارات و سازمان های مربوطه مراجعه نمایند و نسبت به دریافت حکم کارگزینی خود اقدام نمایند.

4. چه نوع احکامی را می توان از طریق سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان دریافت کرد؟

فرهنگیان شاغل و بازنشسته می توانند از طریق این سامانه، انواع احکام کارگزینی خود را مانند حکم حقوقی، حکم افزایش حقوق، حکم ترمیم حقوق و غیره دریافت نمایند.

5. آیا برای استفاده از سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان نیاز به نصب نرم افزار خاصی است؟

خیر، برای استفاده از این سامانه نیازی به نصب نرم افزار خاصی نیست. فرهنگیان گرامی می توانند با استفاده از یک مرورگر وب به روز، به این سامانه دسترسی پیدا کنند.

جمع بندی

سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان به عنوان یک بستر الکترونیکی، فرآیند دسترسی به احکام کارگزینی را برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته تسهیل نموده است. استفاده از این سامانه مزایای متعددی مانند دسترسی آسان و سریع به احکام کارگزینی، صرفه جویی در وقت و هزینه، افزایش امنیت اطلاعات و به روز رسانی اطلاعات را به همراه دارد.

ذهن آگاهانه، یکی از بزرگترین وبسایت آموزشی کشور، همواره در تلاش است تا با ارائه مطالب آموزشی مفید و کاربردی، به ارتقای سطح دانش و آگاهی فرهنگیان عزیز کمک نماید.

امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سامانه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیان ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا