جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مطلب به موضوع مشاهده اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403 خواهیم پرداخت. قبولی در آزمون تیزهوشان، دروازه‌ای به سوی مدارس سمپاد و فرصتی برای تحصیل دانش‌آموزان در این مدارس است.

این آزمون هرساله و برای پذیرش دانش آموزان مستعد در مدارس تیزهوشان برای ورود به مقطع  متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود. شرکت کنندگان پس از شرکت در آزمون و در بازه زمانی مشخص می توانند اقدام به مشاهده اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403 و اطلاع از وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود نمایند.

آزمون تیزهوشان یا آزمون سمپاد آزمونی است که هر ساله توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) برای دانش‌آموزان پایه‌های ششم و نهم برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این آزمون، شناسایی و هدایت دانش‌آموزان با استعداد و توانمند به مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) است.

در این مقاله، به بررسی جامع آزمون تیزهوشان، شامل شرایط و نحوه ثبت‌نام، منابع و نحوه مطالعه، نمونه سوالات و نکات مهم در خصوص این آزمون می‌پردازیم.

آزمون تیزهوشان برای چه پایه‌هایی برگزار می‌شود؟

آزمون تیزهوشان هر ساله برای دو پایه ششم و نهم به صورت مجزا برگزار می‌شود.

 • آزمون تیزهوشان ششم: دانش‌آموزان پایه ششم می‌توانند در آزمون تیزهوشان برای ورود به دوره متوسطه اول مدارس سمپاد شرکت کنند.
 • آزمون تیزهوشان نهم: دانش‌آموزان پایه نهم می‌توانند در آزمون تیزهوشان برای ورود به دوره متوسطه دوم مدارس سمپاد شرکت کنند.
مقاله پیشنهادی :
درمان وسواس

شرایط و نحوه ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان

ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان از طریق سامانه هدایت تحصیلی به نشانی سایت هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم انجام می‌شود.

برای ثبت‌نام در این آزمون، دانش‌آموزان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • ایرانی الاصل باشند.
 • حداقل نمره قبولی در تمام دروس پایه قبل را کسب کرده باشند.
 • غیبت انضباطی یا نمره ناپסید در هیچ یک از دروس پایه قبل را نداشته باشند.

مراحل ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان به شرح زیر است:

 1. مراجعه به سامانه هدایت تحصیلی: با مراجعه به آدرس ذکر شده، نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنید. برای ثبت‌نام، اطلاعاتی همچون کد ملی، شماره دانش‌آموزی و … مورد نیاز است.
 2. تکمیل فرم‌های ثبت‌نام: پس از ثبت‌نام، فرم‌های مربوط به ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان برای شما قابل مشاهده خواهند بود. این فرم‌ها شامل اطلاعات تحصیلی، وضعیت بهداشتی و … هستند که باید با دقت تکمیل شوند.
 3. پرداخت هزینه ثبت‌نام: پس از تکمیل فرم‌ها، باید نسبت به پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان اقدام کنید.
 4. دریافت کارت ورود به جلسه: پس از پرداخت هزینه و نهایی شدن ثبت‌نام، کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان برای شما صادر خواهد شد.

مشاهده اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403

هر ساله آزمون مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان علاقمند به تحصیل در این نوع مدارس و برای ورود به مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود. در سال گذشته علاقمندان توانستند با ورود به پورتال کاربری خود در سامانه مای مدیو پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش با انجام مراحل اقدام به انجام نام نویسی نمایند.

مقاله پیشنهادی :
ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی در دانشگاه آزاد

پس از شرکت در جلسه آزمون و پس از طی مدت زمان لازم اسامی قبول شدگان تیزهوشان اعلام خواهد شد و آن دسته از عزیزانی که توانسته اند نمره و حد نصاب لازم برای قبولی را کسب کنند می توانند با مراجعه به مدارس محل پذیرش برای انجام نام نویسی خود اقدام نمایند.

The list of names passed the gifted test 1

دانش آموزانی که نام آن ها در لیست اسامی قبول شدگان تیزهوشان 1403 نیست پس از چند روز می توانند با مراجعه به سامانه مای مدیو، کارنامه آزمون تیزهوشان را دریافت کرده و از وضعیت آزمون، تعداد پاسخ های صحیح، غلط، پرسش های بدون پاسخ و … مطلع شده یا نمرات خود را با آخرین نفر پدیرفته شده در آزمون مقایسه نمایند.

زمان اعلام اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403

آزمون تیزهوشان، آزمونی است که هر ساله در دو مقطع پایه ششم و نهم برای دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند به تحصیل در مدارس تیزهوشان برگزار می‌شود. این آزمون که به عنوان سنجشی برای هوش و استعداد تحصیلی دانش‌آموزان شناخته می‌شود، می‌تواند فرصتی طلایی برای ورود به مدارس تیزهوشان و گام نهادن در مسیری منتهی به موفقیت تحصیلی باشد.

داوطلبانی که در مقطع ششم و نهم ، پیش از این اقدام به ثبت نام و شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان نموده بودند می توانند در بازه زمانی مربوط به اسامی قبول شدگان تیزهوشان 1403 برای مشاهده نتایج و اطلاع از وضعیت قبولی خود اقدام نمایند.

The list of names passed the gifted test 2

تاکنون به طور دقیق زمان اعلام اسامی قبول شدگان تیزهوشان 1403 اعلام نشده است ولی با توجه به روال سال های قبل پیش بینی می شود اسامی قبول شدگان تیزهوشان 1403 در مرداد ماه اعلام شود. در صورت اطلاع از زمان دقیق اعلام اسامی در این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

مقاله پیشنهادی :
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه شریعتی تهران ۱۴۰۳

باید توجه داشته باشید که در زمان مشاهده اسامی قبول شدگان تیزهوشان 1403، اسامی داوطلبان منتشر می شود، داوطلبانی که در آزمون پذیرفته نشده اند می توانند چند روز بعد با مراجعه به سامانه مای مدیو کارنامه خود را دریافت کنند به عبارتی کارنامه افراد پذیرفته نشده در آزمون تیزهوشان چند روز پس از انتشار اسامی قبول شدگان تیزهوشان 1403 در دسترس قرار می گیرد.

همان طور که مطالعه فرمودید زمان دقیق اعلام اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان هر ساله  تعیین و اطلاع رسانی می‌شود. معمولا این زمان در مرداد ماه خواهد بود. با نزدیک شدن به ایام اعلام نتایج، می‌توانید از طریق درگاه‌های اطلاع رسانی معتبر آموزش و پرورش، از تاریخ دقیق آن مطلع شوید.

سایت انتشار اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403

پیش از این انتشار اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان از طریق سامانه پادا انجام می پذیرفت ولی در حال حاضر کلیه مراحل آزمون تیزهوشان از ثبت نام تا اعلام نتایج از طریق سامانه مای مدیو انجام می پذیرد.

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مای مدیو، پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش و پس از ورود به پورتال کاربری خود از لیست اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403 – 1404 مطلع شوند.

The list of names passed the gifted test

نحوه مشاهده اسامی قبول شدگان تیزهوشان

برای مشاهده اسامی پذیرفته شدگان تیزهوشان می بایست مراحل زیر را طی نمایید.

 • به سامانه‌ی مای مدیو یا همان پنجره‌ی واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir  مراجعه کنید.
 • بعد از انتخاب گزینه ورود دانش آموزان و با وارد کردن کد ملی و شماره‌ی سریال شناسنامه، وارد پنل کاربری خود شوید.
 • پس از ورود به پنل کاربری خود از بین گزینه ها گزینه “آزمون سمپاد” را کلیک  کنید.
 • گزینه دریافت نتایج را کلیک کنید. در صورت قبولی و کسب حد نصاب لازم نام شما در فهرست  اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان خواهد بود.
مقاله پیشنهادی :
انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

همان طور که اشاره شد کارنامه آزمون تیزهوشان برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به قبولی نشده اند صادر می شود و این افراد می توانند چند روز پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و با مراجعه به سایت مای مدیو، کارنامه آزمون تیزهوشان را دریافت و از جزئیات آزمون اطلاع پیدا نمایند.

در ادامه به سوالات متداول شما در خصوص اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان پاسخ می‌دهیم:

اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403 در چه تاریخی اعلام می شود؟
در این رابطه در متن بالا به طور کامل توضیح داده شده است. برای اطلاع دقیق از این موضوع به متن بالا مراجعه فرمایید.

اگر در لیست اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان نباشم، چه کاری می‌توانم انجام دهم؟
در صورتی که در لیست اولیه اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان قرار نگرفتید، ناامید نشوید. معمولا ظرفیت برخی از مدارس تکمیل نمی‌شود و امکان ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت وجود دارد. برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت، به درگاه‌های اطلاع رسانی آموزش و پرورش یا آموزش و پرورش استان خود مراجعه کنید.

آیا اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان امکان پذیر است؟
بله، در صورت وجود هر گونه مغایرت در نتایج آزمون، می‌توانید طبق بازه زمانی مشخص شده ، نسبت به اعلام اعتراض اقدام کنید. جزئیات مربوط به نحوه اعتراض معمولا در اطلاعیه‌های مربوط به آزمون درج می گردد.

2.8/5 - (9 امتیاز)

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا