جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

ثبت نام فراگیر ارشد دانشگاه آزاد

جهت مشاوره تلفنی در زمینه ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه آزاد اسلامی با گستردگی خود، یکی از گزینه های محبوب برای ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی به شمار می رود. اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا امکان ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد وجود دارد؟

ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد؟

دانشگاه آزاد اسلامی تا چند سال گذشته، امکان ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی را برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی فراهم می کرد.

این فرایند شبیه به پذیرش بدون آزمون بود که متقاضیان بر اساس معدل دوره کارشناسی، سوابق پژوهشی و فعالیت های آموزشی، مورد ارزیابی قرار می گرفتند. اما با تغییرات اخیر در سیستم پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد، در حال حاضر امکان ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به صورت جداگانه وجود ندارد.

باید بدانید در سال 99 پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع ارشد انجام گرفت ولی از آن سال تاکنون پذیرش به این شیوه در دانشگاه ازاد انجام نگرفته است.

Senior registration with academic records of Azad University 3

آیا راهی برای ورود به دوره ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور وجود دارد؟

با اینکه در حال حاضر ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ارائه نمی شود، ناامید نشوید! همچنان راه هایی برای ورود به دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه بدون شرکت در آزمون سراسری وجود دارد. این مسیرها عبارتند از:

 • دوره ارشد استعداد درخشان: دانشگاه آزاد هر ساله سهمیه ای را برای پذیرش دانشجویان دوره کارشناسی ارشد از طریق استعداد درخشان در نظر می گیرد. این فرایند معمولا همزمان با ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برگزار می شود و متقاضیان می توانند با داشتن شرایطی نظیر معدل بالا، فعالیت های پژوهشی برجسته و توصیه نامه های اساتید، برای شرکت در آن اقدام نمایند.
 • کارشناسی ارشد فراگیر: دانشگاه آزاد در برخی از واحدهای خود، اقدام به برگزاری دوره های کارشناسی ارشد فراگیر می نماید. این دوره ها بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه برگزار می شوند. پذیرش در دوره های فراگیر معمولا از طریق آزمون های داخلی دانشگاه و با ظرفیت محدود صورت می پذیرد.
مقاله پیشنهادی :
سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی ۱۴۰۳

همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد، در حال حاضر ثبت نام مجزا برای ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد وجود ندارد.

اما اگر علاقه مند به ورود به دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه بدون کنکور هستید، می توانید شرایط و ضوابط پذیرش استعداد درخشان یا کارشناسی ارشد فراگیر را در زمان های مقرر پیگیری نمایید.

در صورت دارا بودن کلیه شرایط می توانید بدون کنکور در دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازید.

Senior registration with academic records of Azad University1

لیست مدارک لازم برای ثبت نام فراگیر ارشد دانشگاه آزاد

دسته بندی مدارک توضیحات
مدارک هویتی – اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
مدارک تحصیلی – اصل و کپی مدرک کارشناسی معتبر به همراه ریز نمرات – مدرک کارشناسی باید مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.
عکس –  عدد عکس پرسنلی 4*3 – عکس ها باید پشت زمینه سفید داشته باشند و تمام رخ باشند.
فرم ثبت نام – تکمیل شده و ممهور به مهر دفترخانه – فرم ثبت نام را می توانید از وبسایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت و پس از تکمیل، به همراه سایر مدارک ارسال نمایید.
مدارک مربوط به سوابق تحصیلی (اختیاری) – رزومه تحصیلی، مقالات علمی، گواهی شرکت در دوره های آموزشی، توصیه نامه های اساتید و … – ارائه این مدارک می تواند در ارزیابی شما توسط دانشگاه موثر باشد.
مدارک مربوط به فعالیت های پژوهشی (اختیاری) – مقالات علمی چاپ شده یا پذیرفته شده در کنفرانس های معتبر، گواهی ثبت اختراع، گواهی شرکت در طرح های پژوهشی و … – ارائه این مدارک می تواند در ارزیابی شما توسط دانشگاه موثر باشد.
مدارک مربوط به ایثارگری و جانبازی (در صورت وجود) – اصل و کپی کارت ایثارگری یا جانبازی – ارائه این مدارک می تواند در صورت کسب نمره قبولی، در اولویت بندی شما برای پذیرش موثر باشد.
مقاله پیشنهادی :
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۳

همانطور که پیش تر اشاره شد، در حال حاضر ثبت نام مجزا برای ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد وجود ندارد. بنابراین، زمان بندی خاصی را نمی توان برای آن در نظر گرفت.

علاقمندان ورود به مقطع ارشد دانشگاه آزاد در صورتی که شرایط استفاده از طرح استعدادهای درخشان را ندارند می توانند خود را برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آماده نمایند. بعد از ثبت نام در کنکور و مطالعه منابع می توانید در آزمون ارشد دانشگاه ازاد شرکت کرده و در صورت کسب حد نصاب لازم در واحدهای مختلف این دانشگاه پذیرفته شوید.

طبق اخبار منتشر شده زمان زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۴ از 22 تا 28 مهر ماه در نظر گرفته شده است و داوطلبان می توانند در زمان مقرر شده اقدام به انجام ثبت نام و طی مراحل مربوطه نمایند. در صورت تغییر این بازه زمانی اطلاع رسانی خواهد شد.

Senior registration with academic records of Azad University2

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۳

از آنجایی که در حال حاضر ثبت نام جداگانه ای برای این مقطع صورت نمی پذیرد، شرایط خاصی را نیز نمی توان به طور مجزا برای آن برشمرد. با این حال، شرایط پذیرش دانشجوی ارشد از طریق استعداد درخشان دانشگاه آزاد که روشی مرتبط به شمار می رود، به شرح زیر است:

 • داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته مورد نظر
 • کسب حداقل معدل ۱۶ در مقطع کارشناسی (در برخی از رشته ها ممکن است این میزان بالاتر باشد)
 • داشتن مقالات علمی معتبر یا فعالیت های پژوهشی برجسته
 • برخورداری از توصیه نامه های اساتید برجسته
 • و …

سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir

سوالات متداول در خصوص ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

مقاله پیشنهادی :
فراموشی رمز آموزشیار + بازیابی گذرواژه دانشجو edu.iau.ac.ir

1. آیا در حال حاضر امکان ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد وجود دارد؟

در حال حاضر، ثبت نام مجزا برای ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به طور مستقیم امکان پذیر نیست. اما شما می توانید از طریق پذیرش استعداد درخشان یا کارشناسی ارشد فراگیر بدون شرکت در آزمون سراسری، به دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه راه پیدا کنید.

2. شرایط ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در سال 1403 چیست؟

با توجه به اینکه در حال حاضر ثبت نام جداگانه ای برای این مقطع وجود ندارد، شرایط خاصی را نمی توان به طور مجزا برای آن برشمرد. با این حال، تعدادی از شرایط پذیرش دانشجوی ارشد از طریق استعداد درخشان که روشی مرتبط به شمار می رود، در متن بالا آمده است.

3. زمان ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در سال 1403 چه زمانی است؟
از آنجایی که در حال حاضر ثبت نام مجزایی برای این مقطع صورت نمی پذیرد، زمان بندی خاصی را نمی توان برای آن در نظر گرفت.

4. نکات کلیدی در خصوص ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد چیست؟

 • دقت در انتخاب رشته
 • آماده سازی کامل مدارک
 • در نظر گرفتن زمان بندی
 • استفاده از منابع معتبر
 • مشاوره با اساتید
امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا