جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

آموزشیار ورود دانشجو

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد راهنمای جامع برای دانشجویان : سامانه‌ی آموزشیار به عنوان پلتفرم اصلی مدیریت آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی، به دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه امکان می‌دهد تا امور آموزشی، اداری و مالی خود را به صورت آنلاین و یکپارچه انجام دهند.

در این مقاله، به معرفی سایت آموزشیار دانشگاه آزاد و راهنمای جامع استفاده از آن برای دانشجویان می‌پردازیم.

نحوه ورود به سایت آموزشیار برای ورود به سایت آموزشیار، لازم است از نام کاربری و رمز عبور خود استفاده کنید.

 • نام کاربری: کد دانشجویی شما است.
 • رمز عبور: در اولین ورود، رمز عبور پیش‌فرض برای شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید پس از ورود به سامانه، نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید.

سایت آموزشیار

سایت آموزشیار خدمات متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که از جمله‌ی آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاهده کارنامه: دانشجویان می‌توانند کارنامه‌ی ترم‌های مختلف خود را در سایت آموزشیار مشاهده نمایند.
 • انتخاب واحد: انتخاب واحد درسی برای هر ترم تحصیلی از طریق سایت آموزشیار انجام می‌شود.
 • پرداخت شهریه: دانشجویان می‌توانند شهریه خود را به صورت آنلاین در سایت آموزشیار پرداخت نمایند.
 • ثبت درخواست مرخصی: دانشجویان می‌توانند برای مرخصی تحصیلی از طریق سایت آموزشیار درخواست دهند.
 • ثبت درخواست تغییر رشته: دانشجویان می‌توانند در صورت تمایل، برای تغییر رشته‌ی تحصیلی خود از طریق سایت آموزشیار درخواست دهند.
 • مشاهده برنامه‌ی کلاسی: دانشجویان می‌توانند برنامه‌ی کلاسی خود را در هر ترم تحصیلی در سایت آموزشیار مشاهده نمایند.
 • دسترسی به محتوای آموزشی: برخی از اساتید محترم، محتوای آموزشی دروس خود را از طریق سایت آموزشیار در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.
 • مشاهده وضعیت فارغ‌التحصیلی: دانشجویان می‌توانند وضعیت فارغ‌التحصیلی خود را در سایت آموزشیار مشاهده نمایند.
 • ارزیابی اساتید: در این بخش دانشجویان میتوانند،اساتیدی که در ترم جاری با آن ها کلاس داشته اند رو مورد ارزیابی قرار دهند.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir خدمات مختلفی را به دانشجویان این دانشگاه ارائه می دهد و دانشجویان می توانند به صورت غیر حضوری و با مراجعه به این سامانه بسیاری از امور مربوط به تحصیل در دانشگاه آزاد را بدون اتلاف وقت و زمان انجام دهند.

ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد  سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد شهرکرد سامانه ورود دانشگاه آزاد  سایت دانشگاه آزاد اسلامی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اردکان سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد بافت آموزشیار دانشجویی stdn.iau.ac.ir ورود آموزشیار ورود دانشجو ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد ارومیه سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد جیرفت

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

سامانه آموزشیار edu.iau.ac که توسط دانشگاه آزاد و برای خدمات رسانی به دانشجویان د رحال تحصیل در این دانشگاه طراحی شده است، دارای خدمات و  بخش های متنوعی است.دانشجویان این دانشگاه می توانند از خدمات این سایت برای امور مختلف خود بهره ببرند.

از جمله خدماتی که در سایت آموزشیار ارائه می شود می توان به این موارد اشاره نمود.

 1. امکان انتخاب واحد درسی  و ثبت نام
 2. مشاهده اعلام نتایج و نمرات  اخذ شده در هر درس
 3. دریافت کارت ورود به جلسه دانشجویان برای شرکت در جلسه آزمون
 4. انجام فرآیندهای مختلف مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد
 5. مشاهده برنامه هفتگی دروس
 6. ثبت نمرات دانشجویان توسط اساتید دانشگاه آزاد
 7. مشاهده لیست دروس ارائه شده به دانشجویان دانشگاه آزاد در هر ترم تحصیلیانجام ارزشیابی اساتید توسط دانشجویان دانشگاه آزاد
 8. انجام امور مالی دانشگاه و پرداخت شهریه
 9. امکان درخواست برای دریافت وام دانشجویی
 10. انجام فرآیند حذف و اضافه دروس
 11. ثبت نام از دانشجویان جدید دانشگاه آزاد

کلیه دانشجویان، اساتید دانشگاه آزاد و پرسنل محتلف دانشگاه آزاد می توانند به این سامانه مراجعه کرده و به نسبت نیاز خود از خدمات مختلف سامانه آموزشیار  edu.iau.ac.ir استفاده کنند.

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

دانشگاه آزاد برای ایجاد انسجام و با هدف یکپارچه کردن خدمات ارائه شده به دانشجویان، پرسنل و اساتید دانشگاه آزاد در واحدهای این دانشگاه در سر تا سر کشور اقدام به راه اندازی سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir نموده است

دانشجویان در حال تحصیل در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد می توانند برای استفاده از خدمات متعدد ارائه شده در این سامانه و برای بهره مندی از امکانات مختلف آن به این سامانه مراجعه نمایند و به صورت غیر حضوری نسبت به انجام امور مد نظر خود اقدام کنند

نحوه ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

سامانه آموزشیار مختص داشنجویان دانشگاه آزاد بوده و کلیه دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد می توانند به این سامانه مراجعه کنند و از آن استفاده نمایند.

دانشگاه آزاد این سامانه را برای ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف راه اندازی نموده است. برای استفاده از امکانات ارائه شده در سامانه آموزشیار ابتدا لازم است به این سامانه وارد شوید و سپس در ادامه بسته به نیاز مد نظر خود برای گزینه های مختلف اقدام نمایید

در ادامه می توانید نحوه ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را مشاهده کنید.

 • 1_برای ورود به سامانه آموزشیار باید در صفحه مرورگر گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر خود آدرس اینترنتی سامانه یعنی  edu.iau.ac.ir را تایپ و سرچ نمایید.
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
 • 2_پس از سرچ عبارت مذکور به طور مستقیم به سایت اموزشیار دانشگاه آزاد وارد خواهید شد. بعد از ورود به این سامانه می توانید امکانات و خدمات مختلف آن را مشاهده کنید
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
 • 3_در قسمت پایین صفحه اصلی قسمت ورود به آموزشیار قرار دارد و افراد مختلف مانند دانشجویان، اساتید دانشگاه آزاد، پرسنل و پرسنل سازمانی این دانشگاه می توانند از این قسمت برای ورود به سامانه آموزشیار استفاده نمایند.دانشجویان باید برای ورود به سامانه آموزشیار بر روی گزینه مربوط به ورود دانشجویان کلیک نمایند

 

 

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
 • 4_بعد از انتخاب گزینه دانشجو،نوع ورود به سامانه را بر اساس عملیاتی که میخواهید انجام دهید باید انتخاب کنید.
4_بعد از انتخاب گزینه دانشجو 
4_بعد از انتخاب گزینه دانشجو
 • 5_در این مرحله قوانین سامانه آموزشیار به شما توضیح داده میشود و برای ادامه فرابند باید بر روی تیک تایید مطلب کلیک کنیم.
4_بعد از انتخاب گزینه دانشجو 
4_بعد از انتخاب گزینه دانشجو
 • 6_در این مرحله باید اطلاعات کاربری مثل نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir
 • 7_کدی به شماره تلفن همراه شما ارسال میشود که پس از وارد کردن آن وارد سایت میشوید.

بعد از ورود به پنل کاربری خود می توانید از بخش های مختلف آن استفاده نموده و برای انجام امور مختلف از پنل کاربری خود اقدام کنید.

ورود دانشجو استاد به سایت اموزشیار دانشگاه آزاد

سامنه  آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir به منظور هماهنگ سازی امور دانشجویان دانشگاه آزاد و ارتقاع کیفیتی خدمات خود به کارکنان راه اندازی شده است. برای ورود به آموزشیار مطالعه راهنمای استفاده از این سامانه ضروری است. پس تا انتهایی مقاله ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir همراه با ما باشید.

در جهت ارتقاء سامانه ی دانشجویی و ارائه ی خدمات به روزتر از جمله امکان کاربری ساده تر با موبایل و تبلت و امکان جستجوی سریع برای اقالم انتخابی و همچنین امکان جستجوی ساده و پیشرفته و تغییر شکل ظاهری نسخه ی جدید سامانه ی دانشجویی آموزشیار با آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir هم اکنون قابل دسترس می باشد.

از خدمات سایت آموزشیار بخواهیم اشاره کنیم می توانید به لیست پایین دست دسترسی کرد.

 • برنامه های نیمسال تحصیلی
 • گروه های درسی ارائه شده در ترم جاری و آینده
 • ارزشیابی اساتید
 • ارائه شرایط دریافت خوابگاه دانشجویی
 • انجام امور فارغ التحصیلان
 • انتخاب واحد و ثبت نام دروس
 • اعتراض به نمرات و پیگیری ها
 • ارائه برنامه کلاسی
 • مشاهده نمره ها
 • ثبت درخواست های مختلف از جمله درخواست وام دانشجویی و… ورود به آموزشیار

ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu iau ac ir

با شروع سال تحصیلی جدید، دانشجویان، اساتید و  پرسنل دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف برای طی کردن روند آموزشی، پژوهشی و مالی خود می بایست وارد سامانه جامع آموزشیار شده و امور مربوط به این دانشگاه را از طریق سامانه مذکور انجام دهند.

پس از ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی edu.iau.ac.ir با صفحه زیر رو به رو می شوید که جهت راهنمایی کاربران، چهار بخش “راهنمای دانشجویان”، ”راهنمای پرسنل”، “راهنمایاساتید” و “راهنمای دانشجویان جدید الورود” ارائه شده اند. چگونه وارد سایت آموزشیار شویم؟ جواب سوال شما همین پایین این مقاله درج شده است.

جهت ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد در ابتدا کافیست آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir  را در موتور جستجوگر خود سرچ کنید تا مستقیم وارد این سامانه دانشگاهی کاربردی شوید. سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

ورود دانشجو به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

اگر شما نیز یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد هستید و قصد ورود به این سایت دارید وارد سایت دانشگاه آزاد شوید و در ادامه کمی پایین تر از صفحه اصلی یک باکس مشاهده میکنید اکنون می بایست برروی قسمت دانشجو کادر مربوط به “شماره دانشجویی” نشان داده می شود که نکته مهم در این بخش آن است که کادر باید به روش کد منطقه دانشگاهی و شماره دانشجویی پر شود و سپس گزینه “ورود” را بفشارید. آموزشیار ورود دانشجو توسط لینک edu.iau.ac.ir انجام میشود.

دانشجویان دانشگاه آزاد

طبق تصویر بالا یک کادر با چند گزینه برای شما نمایش داده میشود. ورود دانشجویان (انتخاب واحد/حذف و اضافه) ورود دانشجویان (پرداخت/سایر خدمات آموزشی) ورود دانشجویان – نسخه جدید سامانه آموزشیار (آزمایشی) راهنمای کاربری نسخه جدید-سامانه دانشجویی اکنون طبق مورد نظر خود بر روی یکی از لینک های ورود کلیک کنید تا به بخش مربوطه انتقال داده شوید.

قبل از ورود به پرتال کاربری از شما یک  گواهی رعایت قوانین این دانشگاه نمایش داده می شود که باید در انتهایی آن پیام با کلیک بر روی (اینجانب ضمن مطالعه موارد بالا، رعایت مقررات و ضوابط پوشش، آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری در دانشگاه آزاد اسلامی را متعهد می شوم) و کلیک  بر روی  تایید مطلب و ورود به سامانه را بفشارید تا مستقیم وارد حساب کاربری خود در سیستم دانشگاه آزاد شوید.

ورود قبل راهنمای داوطلبین جدیدالورود جهت نمایش سایز اصلی عکس راهنما بر روی عکس کلیک کنید… راهنمای داوطلبین جدیدالورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

ورود اساتید به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

اساتید محترم جهت ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه، مراحلی مانند مراحل فوق را طی می نماینداما تنها تفاوتی که وجود دارد این است که بعد از تیک زدن و موافقت با قوانین، طبق راهنمای مجزایی که برای ورود به سایت ارائه شده است، اقدام به تکمیل کادر های “کلمه عبور” و “نام کاربری” خویش می نمایند. به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

ورود پرسنل به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

ورورد به سامانه آموزشیار برای پرسنل نیز مانند مراحل ورود به سامانه برای اساتید می باشد و تنها تفاوت آن این است که بعد از تیک زدن و موافقت با قوانین، مطابق با راهنمای مجزایی که برای ورود به سایت در تصویر زیر ارائه شده است، اقدام به تکمیل کادر های “کلمه عبور” و “نام کاربری” خویش مینمایند.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد خدمات دیگری نیز ارائه داده است که ثبت دروس، امکان برگزاری کلاس هااز طریق سایت به صورت استانی، تسهیل در فرآیند نقل و انتقال دانشجو بین واحدها، ارائه میزان شهریه دانشگاه آزاد، مدیریت واحد در مدل شبکه ای یکپارچه، حذف ترم تحصیلی دانشگاه آزاد، نظارت جامع بر آمار و یکپارچگی و ارتباط داده  ها از جمله ویژگی  های سامانه آموزشیار می باشند.

ورود به آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

رشته‌های ارائه شده در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی تقریبا تمامی رشته های تحصیلی را در اکثر واحد‌های خود ارائه داده است. یعنی اگر شما در دوران دبیرستان در  یکی از رشته‌های ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی و یا علوم انسانی مدرک دیپلم را اخذ کرده باشید می‌توانید به راحتی در رشته تحصیلی مورد علاقه خود در دانشگاه‌های آزاد ادامه تحصیل داده و مدارک دانشگاهی را با بالاترین کیفیت آموزش دریافت نمایید. در دانشگاه آزاد، تقریبا در تمام رشته‌های تحصیلی می‌توان تا مقطع دکترا ادامه تحصیل داد.

مقطع لیسانس

دوره‌های تحصیلی دانشگاه آزاد بصورت پاره وقت و تمام وقت می‌باشند، این دوره‌ها به گونه‌ای تدارک دیده شده‌اند که پس از اتمام تحصیل در این مقطع بتوانید به طور مستقیم در صنعت، تجارت و سایر زمینه های شغلی به راحتی وارد بازار کار شوید و شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید. دانشگاه آزاد اسلامی ایران در مقطع تحصیلی لیسانس (کارشناسی) تمامی رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد. از جمله رشته های پر متقاضی دانشگاه آزاد می توان به رشته‌های مهندسی مانند مهندسی برق در گرایش‌های مختلف، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، رشته ‌های پزشکی و پرستاری و … اشاره کرد.

تحصیل در دانشگاه آزاد

یکی از ویژگی‌های خاص دانشگاه آزاد این است که به راحتی می‌تواند نیاز‌های تحصیلی دانشجویان را در داخل و حتی خارج از ایران به راحتی تامین کند. ملاقات با دانشجویان مختلف با پس زمینه‌های شغلی و شخصی متفاوت باعث می‌شود در طول ساعاتی که در دانشگاه سپری می‌کنید استفاده مفید‌تری داشته باشید و از تجربه‌های آن‌ها استفاده کنید. دانشگاه آزاد اسلامی ایران از زمان تاسیس همواره از رشد عظیمی چه از نظر علمی و سایر زمینه‌ها برخوردار بوده است.

شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد به دو دسته شهریه ثابت و شهریه متغیر تقسیم می‌شود. شهریه ثابت، شهریه‌ای است که بر اساس نیمسال ورودی هر دانشجو تعیین می‌شود و تا پایان تحصیلات وی تا پایان سنوات مجاز بدون افزایش خواهد بود. شهریه ثابت نیز طبق تعداد واحد‌های اخذ شده دانشجو در طول هر ترم تحصیلی مشخص می‌شود و از وی اخذ خواهد شد.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir جهت ارتقاع خدمات الکترونیکی با هدف ارائه خدمات غیرحضوری به دانشجویان استاتید کارکنان این سازمان راه اندازی شده است.

چگونه وارد سایت آموزشیار دانشگاه آزاد شویم ؟

برای ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد کافیست به آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir مراجعه کنید.

چگونه در سایت آموزشیار شهریه پرداخت کنیم ؟

برای پرداخت شهریه در سایت آموزشیار کافیست به پنل مدیر خود وارد شوید و در قسمت راست حساب کاربری خود بر روی گزینه شهریه دانشگاه آزاد کلیک کنید.

  ثبت نام در سامانه آموزشیار

کلیه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد برای  انجام مراحل ثبت نام خود باید به سامانه آموزشیار مراجعه نمایند.

پیش از این لازم بود دانشجویان با در دست داشتن مدارک و به صورت حضوری به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه می کردنند و برای ثبت نام خود اقدام می نمودند ولی در حال حاضر دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد می توانند برای ثبت نام خود به این سامانه مراجعه کنند

لازم است دانشجویان از قبل از مدارک لازم برای ثبت نام مطلع شده باشند و تمامی مدارک لازم را در دسترس قرار داده و سپس برای انجام مراحل ثبت نام خود به سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir مراجعه نمایند

برای ثبت نام در سامانه آموزشیار می توانید به ترتیب زیر عمل نمایید.

ابتدا به سامانه آموزشیار وارد شوید

در صفحه اصلی ، گزینه ی پذیرش غیر حضوری پذیرفته شدگان را انتخاب نمایید

نام در سامانه آموزشیار 1

کد ملی و کد امنیتی مشاهده شده را وارد نمایید و بر روی گزینه ورود کلیک کنید

ثبت نام در سامانه اموزشیار

بعد از ورود به صفحه جدید، کلیه اطلاعاتی که از شما خواسته شده را تکمیل نمایید و تمامی فرم های مربوط به ثبت نام را به طور صحیح کامل کنید

تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه را بارگزاری کرده و همپنین وجه لازم را نیز پرداخت کنید.

دانشگاه آزاد به منظور ارائه خدمات بهتر و انسجام فعالیت های خود و برای راحتی دسترسی دانشجویان، اقدام به راه اندازی سامانه آموزشیار با آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir نموده است. دانشجویان این دانشگاه در هر مقطع تحصیلی که مشغول به تحصیل هستند می توانند به این سامانه مراجعه کرده و از خدمات مختلف آن مانند ثبت نام، انتخاب واحد درسی، انجام فرآیند حذف و اضافه، مشاهده برنامه هفتگی، پرداخت شهریه و….استفاده کنند.

در این مطلب در مورد سامانه آموزشیار، نحوه ثبت نام در سامانه آموزشیار، ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد و… توضیح داده شد.

چنانچه در مراحل مختلف ورود، ثبت نام و… دچار مشگل شده اید یا نیاز به راهنمایی و مشاوره یشتری دارید میتوانید با شماره هایی که در این صفحه اعلام شده است تماس گرفته و با کارشناسان این مجموعه مشورت نمایید.

نحوه دریافت کارت دانشجویی موقت سامانه آموزشیار

برای دریافت کارت دانشجویی موقت سامانه آموزشیار مراحل زیر را طی کنید. 1- در قدم اول به سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی (آموزشیار) وارد شوید   2-از منوی ثبت نام دروس دانشجو، مشاهده آخرین وضعیت ثبت نام (ترم جاری) کلیک کنید. صدور کارت دانشجویی موقت 3- صدور کارت دانشجویی موقت 3 صدور کارت دانشجویی موقت   4- چاپ کارت دانشجویی موقت کلیک کنید تا کارت دانشجویی موقت برای شما صادر شود. نکته بسیار مهم :  توجه در خصوص کارت دانشجویی موقت اینست که دارای سه ماه اعتبار میباشد. پرداخت شهریه ویژه دانشجویان ورودی جدید

مراحل پرداخت شهریه در سامانه آموزشیار

آن دسته از دانشجویان ورودی 1402 که شماره دانشجویی دائمی خود را دریافت نموده‌اند، می‌توانند پس از ورود به سامانه آموزشیار شهریه این ترم خود را پرداخت نمایند.

متقاضیان جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص آموزش پرداخت شهریه در سامانه آموزشیار می‌توانند مقاله پیش رو را مطالعه کنید.

مراحل پرداخت شهریه برای دانشجویان ورودی جدید

ابتدا وارد سامانه پرداخت شهریه آموزشیار شوید سپس روی منوی ثبت نام دروس دانشجو، روی گزینه مدیریت پرداخت ها کلیک کنید.

پرداخت شهریه ویژه دانشجویان ورودی

اکنون روی گزینه سایر پرداخت ها کلیک کنید و وارد صفحه پرداخت شوید. با انتخاب گزینه پرداخت الکترونیکی،‌ وارد درگاه پرداخت انتخابی خود می شوید و می توانید بدهی خود را تسویه کنید.

چرا باید از سایت دانشگاه آزاد www.azmoon.org استفاده کنیم؟ سایت دانشگاه آزاد www.azmoon.org مزایای متعددی را برای داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد به همراه دارد. برخی از مهم‌ترین این مزایا عبارتند از:

 • دسترسی آسان: شما می‌توانید در هر زمان و مکانی، با مراجعه به این سایت، نسبت به ثبت‌نام در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود اقدام کنید.
 • به‌روزرسانی دائمی: تمامی اطلاعات مربوط به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، به صورت لحظه‌ای در این سایت بروزرسانی می‌شود.
 • کاهش اتلاف وقت: با استفاده از این سامانه‌ی آنلاین، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مراکز مختلف ثبت‌نام دانشگاه آزاد نخواهید داشت.
 • دریافت راهنمایی: در این سایت، راهنماهای جامع و کاملی برای تمامی مراحل ثبت‌نام و پذیرش ارائه شده است.
 • شفافیت کامل: تمامی شرایط و ضوابط پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت شفاف در سایت دانشگاه آزاد درج شده است.

امکانات سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

امکانات توضیحات
ثبت نام دانشجویان جدید دانشجویان جدید می‌توانند از طریق سامانه آموزشیار نسبت به ثبت نام خود در دانشگاه آزاد اقدام نمایند.
مشاهده لیست دروس ارائه شده دانشجویان می‌توانند لیست دروس ارائه شده در هر ترم تحصیلی را در سامانه آموزشیار مشاهده نمایند.
پرداخت شهریه دانشجویان می‌توانند شهریه خود را به صورت آنلاین در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.
انتخاب واحد انتخاب واحد درسی برای هر ترم تحصیلی از طریق سامانه آموزشیار انجام می‌شود.
حذف و اضافه دانشجویان می‌توانند در بازه زمانی مشخص، نسبت به حذف و اضافه واحدهای درسی خود اقدام نمایند.
حذف اضطرار در شرایط خاص، دانشجویان می‌توانند با ارائه مستندات لازم، نسبت به حذف اضطرار واحدهای درسی خود اقدام نمایند.
دریافت تسهیلات دانشجویان می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن، از طریق سامانه آموزشیار برای دریافت انواع تسهیلات آموزشی و مالی اقدام نمایند.
مشاهده ریز نمرات دانشجویان می‌توانند ریز نمرات خود را در هر ترم تحصیلی در سامانه آموزشیار مشاهده نمایند.
اعتراض به نمرات در صورت اعتراض به نمرات، دانشجویان می‌توانند از طریق سامانه آموزشیار نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.
دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات دانشجویان می‌توانند کارت ورود به جلسه امتحانات خود را در هر ترم تحصیلی از طریق سامانه آموزشیار دریافت نمایند.
مشاهده زمان برگزاری امتحانات دانشجویان می‌توانند زمان برگزاری امتحانات خود را در هر ترم تحصیلی در سامانه آموزشیار مشاهده نمایند.
ارزشیابی اساتید دانشجویان می‌توانند اساتید خود را در هر ترم تحصیلی از طریق سامانه آموزشیار ارزشیابی نمایند.
درخواست مجوز دانشجویان می‌توانند برای انجام امور مختلف آموزشی و اداری، از طریق سامانه آموزشیار درخواست مجوز نمایند.
امور فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد می‌توانند امور مربوط به فارغ التحصیلی خود را از طریق سامانه آموزشیار پیگیری نمایند.

سؤالات متداول

در این قسمت از مقاله، به پاسخگویی به برخی از سؤالات متداول در خصوص سایت آموزشیار دانشگاه آزاد می‌پردازیم.

1. چگونه می‌توانم به سایت آموزشیار دسترسی داشته باشم؟

برای دسترسی به سایت آموزشیار، کافی است به آدرس https://edu.iau.ac.ir در مرورگر وب خود مراجعه کنید.

2. برای ورود به سایت آموزشیار از چه نام کاربری و رمز عبوری باید استفاده کنم؟

نام کاربری شما در سایت آموزشیار، کد دانشجویی شما است. رمز عبور نیز در اولین ورود به شما به صورت پیش‌فرض ارسال خواهد شد. شما می‌توانید پس از ورود به سامانه، نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید.

3. در صورت فراموشی رمز عبور، چه اقدامی باید انجام دهم؟

در صورت فراموشی رمز عبور، می‌توانید از طریق گزینه‌ی “بازیابی رمز عبور” در سایت آموزشیار، نسبت به بازیابی رمز عبور خود اقدام نمایید. برای این کار، به کد دانشجویی و آدرس ایمیل معتبری که در زمان ثبت نام در دانشگاه ارائه کرده‌اید، نیاز خواهید داشت.

4. مهمترین امکانات سایت آموزشیار برای دانشجویان کدامند؟

برخی از مهمترین امکانات سایت آموزشیار برای دانشجویان عبارتند از:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • پرداخت شهریه
 • مشاهده برنامه کلاسی
 • دریافت کارنامه
 • ثبت درخواست مرخصی
 • ثبت درخواست تغییر رشته
 • مشاهده وضعیت فارغ التحصیلی
 • و …

5. آیا می‌توانم از طریق سایت آموزشیار با اساتید خود در ارتباط باشم؟

بله، در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد، امکان ارتباط دانشجویان با اساتید از طریق سامانه آموزشیار فراهم شده است. برای اطلاع از این موضوع، می‌توانید با واحد آموزشی دانشگاه خود تماس بگیرید.

6. در صورت بروز مشکل در استفاده از سایت آموزشیار، به چه کسی باید مراجعه کنم؟

در صورت بروز هرگونه مشکل در استفاده از سایت آموزشیار، می‌توانید با واحد پشتیبانی دانشگاه آزاد در واحد خود تماس بگیرید. همچنین، می‌توانید از طریق بخش راهنمای آنلاین موجود در سایت آموزشیار، نسبت به رفع مشکل خود اقدام نمایید.

7. آدرس سایت آموزشیار دانشگاه آزاد چیست؟

آدرس سایت آموزشیار دانشگاه آزاد https://edu.iau.ac.ir است.

امیدواریم این پاسخ‌ها به سؤالات متداول شما در خصوص سایت آموزشیار دانشگاه آزاد پاسخ داده باشد در صورت داشتن هرگونه سؤال یا ابهام دیگر، می‌توانید در بخش نظرات مطرح نمایید.

ذهن آگاهانه صمیمانه از همراهی شما تا پایان این مقاله سپاسگزار است.

4.6/5 - (7 امتیاز)
مقاله پیشنهادی :
هزینه و شرایط انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد ۱۴۰۳
نویسنده
آرمان خان زاده

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا