جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

دندانپزشکی بدون کنکور در تهران | شرایط، هزینه و دانشگاه ها

جهت مشاوره تلفنی در زمینه دندانپزشکی بدون کنکور در تهران | شرایط، هزینه و دانشگاه ها

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به طور جامع به موضوع دندانپزشکی بدون کنکور در تهران می پردازیم. اگر آرزوی سفیدپوشیدن و ورود به دنیای دندانپزشکی را در سر دارید، اما شرکت در کنکور سراسری و رقابت نفس گیر آن برایتان مقدور نیست، ناامید نشوید!

این مقاله گزینه های جایگزین و مسیرهای پیش روی شما را شفاف سازی می کند. همراه ما باشید.

جهت مشاوره در زمینه دندانپزشکی بدون کنکور در تهران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

76543287654

رشته دندانپزشکی بدون کنکور در تهران

بسیاری از داوطلبان علاقه مند به رشته دندانپزشکی، به دلایل مختلف از شرکت در کنکور سراسری و گذراندن این مسیر پر استرس، معذور هستند. این افراد به دنبال راهی برای تحقق رویای خود، یعنی ورود به دنیای دندانپزشکی هستند.

در حال حاضر، با توجه به قوانین جاری وزارت بهداشت، امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی به صورت مستقیم و بدون کنکور در دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در تهران وجود ندارد. اما ناامید نشوید! این به معنای بسته شدن تمامی درها نیست.

در ادامه به راهکارهای جایگزین برای علاقه مندان به دندانپزشکی بدون کنکور در تهران اشاره خواهیم کرد.

دندانپزشکی بدون کنکور در تهران

آیا رشته دندانپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد صحت دارد؟

شاید با عبارت “رشته دندانپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد” برخورد کرده باشید. این موضوع نیاز به توضیح دارد.

مقاله پیشنهادی :
لیست رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی، همانند دانشگاه های دولتی، موظف به برگزاری کنکور برای پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی است.

اما، برخی از واحدهای دانشگاه آزاد، دوره های کاردانی پیراپزشکی را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند. این دوره ها می توانند مسیر ورود به دنیای دندانپزشکی را برای علاقه مندان هموار سازند. در بخش بعدی به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

کاردانی پیراپزشکی

دانشگاه آزاد اسلامی در برخی از واحدهای خود، دوره های کاردانی پیراپزشکی را بدون نیاز به کنکور سراسری برگزار می کند. از جمله این رشته ها می توان به رشته های بهداشت دهان، دستیاری دندانپزشکی و ترمیم دندان اشاره کرد.

فارغ التحصیلان این دوره ها می توانند وارد بازار کار شده و در کنار دندانپزشکان مجرب تجربه کسب کنند. همچنین، داشتن مدرک کاردانی پیراپزشکی، می تواند در صورت تمایل برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، به عنوان یک مزیت برای شما محسوب شود.

معرفی دندانپزشکی بدون کنکور در تهران

دندانپزشکی بدون کنکور دانشگاه پردیس بین المللی کیش

همان طور که مطالعه کردید امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در تهران جود ندارد و علاقمندان ورود به این رشته می بایست با شرکت در آزمون و کسب حد نصاب لازم به این رشته وارد شوند.

یکی از گزینه های پیش روی علاقه مندان به دندانپزشکی بدون کنکور در تهران، تحصیل در دانشگاه های بین المللی است.

برخی از دانشگاه های بین المللی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی بدون نیاز به کنکور می کنند. شهریه این دانشگاه ها نسبت به دانشگاه های دولتی، قطعا بالاتر است.

تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در تهران

با این حال دانشگاه پردیس بین المللی کیش در سال های گذشته  در رشته دندان پزشکی به صورت بدون کنکور پذیرش نداشته است.

مقاله پیشنهادی :
اعتراض به نتایج هدایت تحصیلی

ولی شما می تواتنید در سال جاری و با بررسی بیشتر پذیرش رشته دندانپزشکی بدون کنکور دانشگاه پردیس بین المللی کیش در صورت ارائه رشته برای انجام ثبت نام اقدام نمایید.

آیا دانشگاه شهید بهشتی دندانپزشکی بدون کنکور دارد؟

همانطور که پیش تر اشاره شد، با توجه به قوانین جاری وزارت بهداشت، پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی دانشگاه های دولتی، از جمله دانشگاه شهید بهشتی، از طریق کنکور سراسری صورت می پذیرد. در حال حاضر، امکان دندانپزشکی بدون کنکور در تهران، به صورت مستقیم در دانشگاه های دولتی وجود ندارد.

شهریه دانشگاه آزاد دندانپزشکی بدون کنکور

همانطور که پیش تر اشاره شد، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجو در رشته دندانپزشکی را از طریق کنکور سراسری پذیرش می کند. بنابراین، بحث در خصوص شهریه دانشگاه آزاد دندانپزشکی بدون کنکور، منتفی است. لیکن، شهریه دوره های کاردانی پیراپزشکی تاثیری ندارد.

خرید صندلی دندانپزشکی بدون کنکور

شاید با عبارت “خرید صندلی دندانپزشکی بدون کنکور” مواجه شده باشید. لازم به ذکر است که این عبارت، فاقد اعتبار و صحت است. ورود به رشته دندانپزشکی و فعالیت به عنوان دندانپزشک، نیازمند طی کردن مراحل قانونی و کسب مدارک و صلاحیت های لازم است. هیچ راهی برای دور زدن این فرآیند و “خرید صندلی دندانپزشکی” بدون کنکور وجود ندارد.

رشته دندانپزشکی بدون کنکور در شیراز

همانند سایر شهرهای ایران، در شیراز نیز امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی به صورت مستقیم و بدون کنکور در دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد. راهکارهای جایگزین، مانند گذراندن دوره های کاردانی پیراپزشکی و یا تحصیل در دانشگاه های بین المللی قابل دسترس هستند.

مقاله پیشنهادی :
زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه های معتبر برای دندانپزشکی بدون کنکور در تهران

در حال حاضر، دانشگاه های دولتی در تهران، دانشجو در رشته دندانپزشکی را فقط از طریق کنکور سراسری پذیرش می کنند. اما، برخی از دانشگاه های بین المللی در تهران، مانند دانشگاه علوم پزشکی آزاد ایران، اقدام به پذیرش دانشجو در این رشته بدون نیاز به کنکور می کنند.

سوالات متداول

 آیا می توان بدون کنکور در دانشگاه دولتی دندانپزشکی در تهران تحصیل کرد؟

در حال حاضر، با توجه به قوانین جاری وزارت بهداشت، امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی به صورت مستقیم و بدون کنکور در دانشگاه های دولتی تهران وجود ندارد.

 آیا می توان بعد از گذراندن دوره های کاردانی پیراپزشکی، در کنکور سراسری شرکت کرد و به رشته دندانپزشکی دولتی راه یافت؟

 فارغ التحصیلان دوره های کاردانی پیراپزشکی می توانند در صورت تمایل، در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی، به رشته دندانپزشکی دانشگاه های دولتی راه یابند.

 درآمد دندانپزشک در تهران چقدر است؟

درآمد دندانپزشک، به عوامل مختلفی مانند سابقه کار، مهارت، محل فعالیت و نوع خدمات ارائه شده بستگی دارد. به طور کلی، دندانپزشکان از جمله مشاغلی هستند که از درآمد قابل قبولی برخوردارند

ذهن آگاهانه به عنوان بزرگترین وبسایت آموزشی کشور، با ارائه محتوای آموزشی جامع و باکیفیت در تمامی زمینه ها، همراه شما در مسیر یادگیری و پیشرفت است.

امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه دندانپزشکی بدون کنکور در تهران | شرایط، هزینه و دانشگاه ها

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا