جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر ۱۴۰۳

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تصمیم به نقل و انتقال در دانشگاه آزاد دارید یا در مورد زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر ۱۴۰۳ با سوال مواجه شده اید؟ و نمی دانید چه زمانی برای ثبت نام اقدام کنید؟ نگران نباشید! این راهنمای جامع به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده، تمامی مراحل ثبت درخواست خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.

در این مقاله، ضمن پاسخ به سوالات پرتکرار شما، به طور کامل در خصوص اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر صحبت خواهیم کرد. با ذهن آگاهانه همراه باشید.

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر

دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی این امکان را می دهد تا در صورت داشتن شرایط لازم، برای انتقال به واحد دانشگاهی دیگری اقدام نمایند. این جابجایی با هدف بهبود وضعیت تحصیلی و یا نزدیک شدن به محل سکونت دانشجو انجام می پذیرد. اما نکته مهم اینجاست که ثبت نام نقل و انتقالات تنها در بازه های زمانی مشخصی صورت می گیرد.

Transfer registration time of Azad University Mehr semester

ثبت نام برای انتقال دائم و یا مهمانی معمولا دو بار در سال، یکی برای نیمسال اول (مهرماه) و دیگری برای نیمسال دوم (بهمن ماه) انجام می شود. تاریخ دقیق زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر و بهمن معمولا از طریق سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و همچنین سامانه مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی (monada.iau.ir) به اطلاع دانشجویان رسانده می شود.

مقاله پیشنهادی :
سایت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ | azmoon.org

براساس اطلاعیه منتشر شده در سایت منادا، زمان ثبت نام نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد برای ترم مهر 1403 در سایت منادا از 12 تیر ماه آغاز می شود. داوطلبان می توانند با در دست داشتن مدارک خود به سایت منادا دانشگاه آزاد مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایند.

Transfer registration time of Azad University Mehr semester 2

زمان ثبت نام نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد برای ترم بهمن ماه نیز هنوز اعلام نشده است. به محض انتشار، اطلاع رسانی می گردد. با توجه به روال سال های گذشته پیش بینی می شود زمان ثبت نام از اواخر آذر ماه 1403 باشد.

 مهلت درخواست :ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد برای ترم مهر ماه از تاریخ 12 تیر آغاز می گردد،  برای مشاوره نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی 1403، می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۵ تماس بگیرید.

جدول زمان بندی کلی اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر و بهمن

نیمسال تحصیلی بازه زمانی تقریبی اعلام زمان ثبت نام
نیمسال اول (مهرماه) از 12 تیر ماه
نیمسال دوم (بهمن ماه) هنوز اعلام نشده ( احتمالااواخر آذرماه تا دی ماه)

توجه داشته باشید که این جدول صرفا زمان بندی کلی را نشان می دهد. تاریخ دقیق اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد هر ساله ممکن است با اندکی تغییر همراه باشد. لذا توصیه می شود برای اطمینان خاطر، همواره به منابع رسمی دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

مراحل ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 

پس از اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر و اطمینان از بازه زمانی ثبت نام، می توانید مراحل زیر را برای تکمیل فرآیند انتقال طی نمایید:

 1. مراجعه به سامانه مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی (monada.iau.ir): این سامانه به طور اختصاصی برای ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد طراحی شده است. پیشنهاد می شود پیش از شروع به ثبت نام مطالعه شیوه نامه نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد که در سامانه بارگذاری شده است را مطالعه بفرمایید.
 2. گزینه “تمام مطالب فوق را مطالعه و تأیید می نمایم” را فعال نموده و تایید و ادامه را بفشارید.
 3. ورود به سامانه با استفاده از کد ملی ، شماره دانشجویی یا شناسه انتخاب رشته: برای ورود به سامانه منادا، اطلاعات لازم را تکمیل نمایید.
 4. تکمیل فرم درخواست انتقال: در سامانه، فرمی برای ثبت درخواست انتقال وجود دارد که لازم است با دقت و به طور کامل آن را تکمیل نمایید. در این فرم، اطلاعاتی همچون مشخصات فردی، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، دانشگاه مبدا و مقصد و دلیل درخواست انتقال را باید ذکر کنید.
 5. بارگذاری مدارک مورد نیاز: مدارک مورد نیاز برای انتقال بر اساس شرایط شما متغییر است.
 6.  هزینه بررسی مدارک دانشجو را از طریق سامانه پرداخت نمایید.
 7. پس از تکمیل کلیه موارد و در انتها، نسبت به تکمیل فرآیند درخواست(تایید نهایی) و دریافت شماره پرونده اقدام نمایید
 8.  پیگیری نتیجه درخواست: پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه، می توانید از طریق سامانه منادا، وضعیت درخواست خود را پیگیری نمایید. معمولا نتیجه درخواست انتقال پس از چند روز به اطلاع شما خواهد رسید.
مقاله پیشنهادی :
کلید دفترچه کنکور تجربی تیر ۱۴۰۳

نکات مهم در خصوص ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

 • شرایط لازم برای نقل و انتقال: برای انتقال به دانشگاه آزاد، لازم است شرایطی را داشته باشید. این شرایط شامل مواردی مانند معدل، سنوات مجاز تحصیلی، عدم غیبت و .. می باشد. برای اطلاع دقیق از شرایط لازم برای انتقال، می توانید به آیین نامه نقل و انتقالات و مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.
 • ظرفیت پذیرش: واحد دانشگاهی مقصد موظف است بر اساس ظرفیت پذیرش خود، دانشجو را پذیرش نماید. لذا ممکن است با وجود داشتن شرایط لازم، به واحد دانشگاهی مورد نظر خود پذیرش نشوید.
 • محدودیت های زمانی: دانشجویان فقط در دو نیمسال تحصیلی (یک بار در هر مقطع) می توانند برای انتقال اقدام نمایند. بنابراین در نظر داشته باشید دو بار در سال و در بازه های زمانی مشخص شده امکان ثبت درخواست دارید.

Transfer registration time of Azad University Mehr semester 1

راهنمای پیگیری زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

با توجه به اهمیت موضوع اطلاع از زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر و بهمن، داوطلبان می توانند با چند راهکار ساده از کلیه اطلاعیه ها و بازه های زمانی مربوط به این فرآیند مطلع گردند.

 • مراجعه مستمر به منابع رسمی دانشگاه ازاد: در این وبسایت، اخبار و اطلاعیه های مهم دانشگاه از جمله اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به اطلاع دانشجویان می رسد.
 • عضویت در کانال های اطلاع رسانی دانشگاه آزاد: اکثر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دارای کانال های اطلاع رسانی هستند. با عضویت در این کانال ها، می توانید از آخرین اخبار و رویدادهای دانشگاه، از جمله اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد مطلع شوید.
 • تماس با واحد مشاوره دانشگاه محل تحصیل: واحد مشاوره دانشگاه محل تحصیل شما، مرجعی مناسب برای پاسخگویی به سوالات مرتبط با نقل و انتقالات و اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می باشد.
 • در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر و بهمن می توانید با شماره های درج شده در این صفحه تماس حاصل نموده و از راهنمایی مشاوران این مرکز استفاده نمایید.
مقاله پیشنهادی :
سامانه آزمون رغبت و توانایی مای مدیو my medu.ir

سوالات متداول در خصوص اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

1. از کجا می توانم از زمان دقیق اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد مطلع شوم؟
در این مورد در متن مقاله بالا به طور کامل توضیح داده شده است.

2. آیا امکان ثبت نام نقل و انتقالات بعد از اعلام زمان ثبت نام وجود دارد؟
به طور کلی، ثبت نام بعد از اعلام زمان ثبت نام مجاز نمی باشد. با این حال، در برخی موارد خاص و با نظر مساعد کمیسیون نقل و انتقالات دانشگاه، ثبت نام بعد از موعد مقرر تمدید می گردد.

3. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام نقل و انتقالات چه چیزهایی هستند؟
مدارک مورد نیاز برای انتقال شامل مواردی مانند اسکن کارت ملی، گواهی اشتغال به تحصیل، ریز نمرات، مدارک مربوط به معدل و .. می باشد. برای اطلاع دقیق از لیست مدارک مورد نیاز، می توانید به سامانه منادا مراجعه نمایید.

4. هزینه ثبت نام نقل و انتقالات چقدر است؟

هزینه ثبت نام نقل و انتقالات هرساله توسط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تعیین می شود. برای اطلاع از هزینه دقیق، می توانید به سامانه منادا مراجعه نمایید.

5. در چه صورت به درخواست انتقال من پاسخ منفی داده می شود؟
عدم داشتن شرایط لازم برای انتقال، عدم وجود ظرفیت در واحد دانشگاهی مقصد و .. از جمله دلایلی هستند که ممکن است باعث رد درخواست انتقال شما شوند.

امیدواریم که با مطالعه این راهنمای جامع، اطلاعات کاملی در خصوص اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر ۱۴۰۳ به دست آورده باشید.

امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ترم مهر ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا