جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

سامانه پادا pada.medu.ir

ورود به سایت سامانه پادا pada.medu.ir

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سامانه پادا pada.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه پادا با نشانی اینترنتی pada.medu.ir یکی از سامانه های آموزش و پرورش می باشد که به ارائه خدمات مختلف آنلاین به دانش آموزان می پردازد. دانش آموزان می توانند برای انجام امور مختلفی چون پیش ثبت نام، ثبت نام دانش آموزجدیدالورود، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده کارنامه، دریافت پرونده تحصیلی و… به این سامانه مراجعه نمایند.

ما در این مقاله سعی خواهیم کرد به صورت کلی کار با سامانه پادا pada.medu.ir را برای شما کاربران گرامی آموزش دهیم. الته باید توجه داشته باشید که در حال حاضر بسیای از خدمات مربوط به دانش آموزان از طریق سایت مای مدیو ارائه می شود و دانش آموزان می توانند برای انجام امور خود به درگاه خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا همان سامانه مای مدیو مراجعه نمایند.

Pada system3

سامانه پادا

سامانه پادا با هدف ارائه خدمات مختلف از جمله مشاهده کارنامه دانش آموزان، دریافت پرونده دانش آموزی و ارائه دیگر امکانات به صورت آنلاین در تمامی پایه های تحصیلی راه اندازی شده است.

این سامانه با توجه به رفع نیاز های اولیه دانش آموزان و والدین دانش آموزان در چند سال اخیر شروع به فعالیت کرده و بدون هیچ محدودیتی در استان های مختلف کشور قابل دسترسی می باشد.

از عمده ترین دلایل ایجاد و راه اندازی این سامانه می توان مشاهده کارنامه و پرونده دانش آموزان به صورت الکترونیکی و آنلاین را نام برد. سامانه پادا غیر از ثبت نام دانش آموزان امکانات دیگر نیز ارائه می کند.

مقاله پیشنهادی :
رشته های فنی حرفه ای بدون کنکور

جالب است بدانید که عبارت پادا در واقع مخفف پرونده الکترونیکی دانش آموزان می باشد و دانش آموزان با مراجعه به این سامانه میتوانند به صورت الکترونیکی پرونده تحصیلی خود را مشاهده و یا دریافت کنند. البته باید توجه داشته باشید با توجه به نواقص که در حال حاضر امکان دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از طریق این سامانه وجود ندارد.

نکته مهم و قابل توجه این است که در حال حاضر بسیاری از خدمات آموزش و پرورش از طریق سایت مای مدیو با ورود به پورتال کاربری در این سامانه انجام می پذیرد.

دریافت رمز عبور سامانه پادا pada.medu.ir

جهت ورود به سامانه کارنامه پادا، شما به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارید. دقت داشته باشید که به طور پیش فرض نام کاربری دانش آموز، کد ملی دانش آموز می‌باشد، رمز عبور نیز توسط مدیر مدرسه ایجاد می گردد و با مراجعه به مدرسه محل تحصیل میتوانید رمز عبور سامانه پادا خود را دریافت کنید.

ورود به سامانه پادا pada.medu.ir

 برای ورود به سامانه پادا کارنامه مدیران مدارس می بایست با مراجعه به سامانه سیدا به آدرس Sida.medu.ir برای هر دانش آموز رمز عبور ایجادکنند. رمز عبور شما نیز تنها در صورتی صادر می شود که مدیر مدرسه شما به سامانه سیدا وارد شود و برای هر دانش آموز پرتال کاربری ایجاد کند.

در واقع شما می بایست اطلاعات کاربری خود برای ورود به سامانه پادا را از مدیر مدرسه دریافت کنید، بعد از دریافت نام کاربری و کلمه رمز عبور  از مدیر مدرسه خود و با ورود اطلاعات میتوانید وارد سامانه پادا شوید.

برای ورود به سامانه پادا ابتدا یکی از موتور های جستجوگر فایرفاکس یا کروم یا سایر مروگر ها فرقی نمیکند بر روی لپ تاپ یا گوشی های هوشمند خود را باز کنید.

در قسمت جستجوی گوگل، عبارت سایت پادا به نشانی pada.medu.ir جستجو نمایید.

مقاله پیشنهادی :
شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

Pada system1

پس از ورود به صفحه اصلی، دانش آموزان یا والدین دانش آموزان می توانند با مراجعه به سایت پادا و با وارد کردن نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی (طبق تصویر زیر)  به این سامانه وارد شوند.

Pada system2

 

با ورود به پورتال کاربری خود در این سامانه می توانید برای انجام اموری همچون دریافت کارنامه اقدام کنید.

بیشتر بخوانید : سایت مای مدیو my medu.ir

دریافت پرونده الکترونیکی از سامانه پادا

یکی از اصلی ترین ، اهداف راه اندازی سامانه پادا، دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از طریق این سامانه بود. باید دقت داشته باشید با توجه به مشکلات مختلف، در حال حاضر امکان دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از سایت پادا وجود ندارد و دانش آموزان می توانند برای انجام امور دیگر از جمله دریافت کارنامه به این سامانه مراجعه نمایند.

 نحوه دریافت کارنامه در سامانه پادا

همان طور که پیش از این هم گفته شد سامانه پادا برای ارائه خدمات مختلف از جمله دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان و دریافت کارنامه الکترونیکی راه اندازی شد. در حال حاضر امکان دریافت پرونده با مراجعه به این سامانه وجود ندارد.

در مورد دریافت کارنامه دانش آموزی، دانش آموزان در صورت دریافت رمز عبور سامانه پادا از مدیر مدرسه و در صورتی که نمرات دانش آموز از سامانه سیدا به سامانه پادا منتقل شده باشد می توانند با مراجعه به این سامانه کارنامه خود را دریافت کنند.

بنابراین در صورتی که دارای رمز عبور سامانه پادا هستید و به شما اطلاع داده شده باشد که برای مشاهده نمرات به سامانه پادا مراجعه کنید، می توانید با ورود به این سامانه اقدام به دریافت کارنامه خود نمایید.

مقاله پیشنهادی :
نتایج آزمون ارشد رشته‌های علوم پزشکی

برای دریافت الکترونیکی کارنامه هیچ پیش نیاز و شرطی وجود ندارد و فقط با دریافت نام کاربری و رمز عبور ورود به درگاه پادا از مدرسه، امکان پذیر خواهد بود. به این منظور ابتدا به روش گفته شده و با تکمیل اطلاعات کاربری به پورتال خود در سامانه پادا وارد شوید.

به محض ورود به پورتال کاربری ، کارنامه شما نمایش داده می شود و در صورت تمایل می توانید با استفاده از گزینه سمت چپ اقدام به تهیه پرینت کارنامه تحصیلی خود نمایید.

ارزیابی سواد حرکتی ورزش در سامانه پادا

طرح ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز یک طرح جدیدی است، که توسط وزارت آموزش و پرورش به منظور دریافت اطلاعات مورد نیاز در مورد نیاز های جسمانی دانش آموزان ارائه شده است.

Pada system

این طرح در سامانه پادا قابل دسترسی می باشد. دانش آموزان می بایست در فرم پرسشنامه طرح ارزیابی حرکتی در این سامانه اقدام به تکمیل پرسشنامه کنند. یکی از اهداف اصلی و مهم این طرح مربوط به بهبود سلامت جسمانی دانش آموزان می‌باشد.

وزارت آموزش و پروش برای بررسی وضعیت جسمانی دانش آموزان که یکی از اهداف اصلی این ارگان میباشد اقدام به راه اندازی بخشی بعنوان ارزیابی سواد حرکتی در سامانه پادا دانش آموزی کرده است.

دانش آموزان برای تکمیل فرم پرسشنامه میتواند با مراجعه به سامانه پادا | pada.medu.ir و وارد کردن کد دانش آموزی (طبق تصویر زیر) به این سامانه وارد شوند.

ورود به سامانه پادا pada.medu.ir

بعد از ورود به سامانه برای شما فرمی با سوالات عمومی و اختصاصی طراحی شده و نمایش داده میشود. باید به این سوالات پاسخ داده شود.

مقاله پیشنهادی :
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

بعد از تکمیل فرم ها توسط دانش آموزان، وزارت آموزش و پرورش با جمع آوری اطلاعات به بررسی وضعیت جسمانی دانش آموزان می پردازد و در تلاش خواهد بود با برنامه ریزی درست به بهبود جسمانی دانش آموزان کمک کند.

لینک سامانه پادا 

جهت ورود به سامانه پادا pada.medu.ir و مشاهده کارنامه خود روی دکمه زیر کلیک کنید.

سوالات متداول
چگونه رمز عبور سامانه پادا را دریافت کنیم ؟

 نام کاربری همان کد ملی دانش آموزان می باشد  دانش آموزان و والدین به منظور دریافت رمز عبور پادا باید به مدرسه مراجعه نموده و رمز عبور خود را از مدیر مدرسه دریافت نمایند.

آدرس سامانه پادا چیست ؟
آدرس اصلی سایت پادا pada.medu.ir این می باشد.

آیا دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از سایت پادا امکان پذیر است؟
با توجه به مشکلات مختلف، در حال حاضر امکان دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از سایت پادا وجود ندارد و دانش آموزان می توانند برای انجام امور دیگر از جمله دریافت کارنامه به این سامانه مراجعه نمایند.

امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سامانه پادا pada.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا