جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳

جهت مشاوره تلفنی در زمینه زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

موضوع مقاله پیش رو در رابطه با زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ می باشد. دنیای هنر سراسر استعداد، خلاقیت و پشتکار است.

اگر شما هم آرزوی ورود به این دنیای زیبا را دارید و می خواهید در رشته های هنری تحصیل کنید، قطعا کنکور هنر یکی از مهم ترین مراحل پیش روی شماست.

اما حتما می دانید که قبولی در بعضی رشته های کنکور هنر علاوه بر کسب نمره خوب در آزمون کتبی، نیازمند شرکت و قبولی درآزمون عملی این رشته ها است.

در این مطلب به توضیح در رابطه با زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ و جزئیات و موارد مربوط به آن خواهیم پرداخت.

25993 364

در این مقاله جامع، به تمامی سوالات شما در رابطه با زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ پاسخ می دهیم. با مطالعه دقیق این مقاله، با خیالی آسوده می توانید برای شرکت در آزمون عملی رشته مورد علاقه خود در کنکور هنر ۱۴۰۳ آماده شوید.

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳

همان طور که پیش از این هم گفته شد ورود به تعدادی از رشته های گروه آزمایشی هنر، علاوه بر قبولی در آزمون کتبی ، کسب حد نصاب لازم در آزمون عملی را نیز می طلبد. تنها داوطلبانی که در روز آزمون در محل برگزاری آزمون سراسری شرکت داشته و پیش از این و در زمان ثبت نام اقدام به اعلام علاقه مندی و پرداخت هزینه نموده اند می توانند دز آزمون شرکت کنند. داوطلبان می توانند حداکثر در آزمون عملی 2 مجموعه رشته مورد نظر شرکت نمایند.

مقاله پیشنهادی :
مشاوره تحصیلی غرب تهران

هنوز زمان دقیق برگزاری زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ به صورت رسمی اعلام نشده است. در صورت اطلاع از زمان دقیق آزمون عملی در این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

توصیه می کنیم به طور مرتب به اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید تا از زمان دقیق برگزاری آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ مطلع شوید. زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای هر رشته هنری ممکن است کمی باهم متفاوت باشد. بنابراین، پیگیری اطلاعیه های سازمان سنجش برای داوطلبان رشته های مختلف هنری الزامی است.

در سال گذشته زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر در اواخر تیر و اوایل مرداد ماه بود. ممکن است آزمون عملی سال 1403 نیز در همین بازه ی زمانی باشد.

مکان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳

مکان برگزاری آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳، به صورت متمرکز و بر اساس رشته انتخابی داوطلبان در مراکز تعیین شده از سوی سازمان سنجش در استان های مختلف برگزار می شود.

محل دقیق برگزاری آزمون عملی هر رشته هنری در اطلاعیه زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ که از سوی سازمان سنجش منتشر می شود، به طور کامل ذکر خواهد شد. بنابراین، داوطلبان می توانند با مراجعه به این اطلاعیه از مکان دقیق برگزاری آزمون عملی رشته مورد نظر خود مطلع شوند.

The time of the practical exam of the national entrance exams1
The time of the practical exam of the national entrance exams 1

ثبت نام در آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳

برای ثبت نام در زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ داوطلبان می بایست در در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش رشته مورد نظر خود را انتخاب و ثبت نام کنند. باید دقت داشته باشید که این ثبت نام جدا از ثبت نام انتخاب رشته است.

مقاله پیشنهادی :
سامانه سجداد دانشگاه فرهنگیان hadaf.cfu.ac.ir

همان طور که اعلام شد، داوطلبان برای شرکت در آزمون عملی این رشته ها، می بایست باید هزینه آزمون عملی را پرداخت نمایند. طبق اخبار منتشر شده ، ثبت نام و اعلام علاقه‌مندی به برای شرکت در آزمون‌های عملی هنر از تاریخ ۱۳ تیر ماه تا ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۳ می باشد و علاقمندان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام نمایند.

برای شرکت در جلسه ازمون عملی، دریافت کارت ورود به جلسه نیز الزامی می باشد. نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر به این صورت است که پس از اعلام زمان برگزاری آزمون عملی از سوی سازمان سنجش، داوطلبانی که واجد شرایط شرکت در آزمون عملی هستند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود به بخش مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه، کارت ورود به جلسه آزمون عملی خود را دریافت کنند.

مدت زمان آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳

مدت زمان برگزاری زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ نیز برای هر رشته هنری کمی متفاوت است. به طور کلی، مدت زمان آزمون عملی رشته های مختلف هنری ممکن است بین ۱8۰ تا ۲۴۰ دقیقه متغیر باشد.

مدت زمان دقیق برگزاری آزمون عملی هر رشته هنری در دفترچه راهنمای مربوط به آن رشته در زمان ثبت نام کنکور سراسری هنر ذکر شده است. داوطلبان می توانند با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای رشته مورد نظر خود، از مدت زمان برگزاری آزمون عملی آن رشته مطلع شوند.

The time of the practical exam of the national entrance exams2
The time of the practical exam of the national entrance exams 2

چه رشته هایی در کنکور هنر دارای آزمون عملی هستند؟

شرکت در  آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای همه رشته های گروه آزمایشی هنر الزامی نیست. بلکه تنها برای برخی از رشته های خاص و تخصصی که نیازمند سنجش عملی استعداد و مهارت داوطلبان می باشد، آزمون عملی برگزار می شود.

مقاله پیشنهادی :
تکنیک های cbt برای درمان افسردگی

برخی از رشته های هنری که در کنکور هنر دارای آزمون عملی هستند عبارتند از:

 • نقاشی
 • طراحی صنعتی
 •  آهنگسازی
 • ارتباط تصویری
 • ادبیات نمایشی
 • بازیگری
 • طراحی پارچه
 •  مجسمه سازی
 • طراحی صحنه
 • طراحی لباس
 • نوازندگی موسیقی ایرانی
 • نمایش عروسکی
  آموزش هنر
 • نوازندگی موسیقی جهانی
 •  عکاسی
 • گرافیک
 • کتابت و نگارگری
 •  سینما

نکات مهم در مورد آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳

 • حضور در آزمون عملی: داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته، رشته ای را انتخاب می کنند که دارای آزمون عملی است، موظف هستند در زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کنند. در غیر این صورت، از ادامه فرآیند پذیرش در آن رشته محروم خواهند شد.
 • عدم امکان تغییر رشته: داوطلبان نمی توانند پس از ثبت نام در آزمون عملی، رشته انتخابی خود را تغییر دهند. بنابراین، قبل از ثبت نام در آزمون عملی، باید با دقت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.
 • ثبت نام مجدد: داوطلبانی که در سال های گذشته در آزمون عملی کنکور هنر شرکت کرده اند، اما موفق به قبولی در رشته مورد نظر خود نشده اند، می توانند مجدد در آزمون عملی سال جاری شرکت کنند.
 • تراز آزمون عملی: نمره آزمون عملی در کنکور هنر دارای ضریب است و در محاسبه نمره کل داوطلبان تاثیرگذار خواهد بود.

سوالات متداول در مورد زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳

1. زمان دقیق برگزاری آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳ چه زمانی است؟

هنوز زمان دقیق برگزاری زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ به صورت رسمی اعلام نشده است. با این حال، به احتمال زیاد در اواخر تیرماه یا اوایل مردادماه 1403 برگزار خواهد شد.

مقاله پیشنهادی :
اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳ - ۱۴۰۴

2. چگونه می توانم در آزمون عملی کنکور هنر ۱۴۰۳ ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ داوطلبان می بایست در در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش رشته مورد نظر خود را انتخاب و ثبت نام کنند. باید دقت داشته باشید که این ثبت نام جدا از ثبت نام انتخاب رشته است.

3. آزمون عملی کنکور هنر در کجا برگزار می شود؟

مکان برگزاری زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ به صورت متمرکز و بر اساس رشته انتخابی داوطلبان در مراکز تعیین شده از سوی سازمان سنجش در استان های مختلف برگزار می شود.

4. مدت زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر چقدر است؟

مدت زمان برگزاری زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای هر رشته هنری متفاوت است.

5. چه رشته هایی در کنکور هنر دارای آزمون عملی هستند؟

شرکت در زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای همه رشته های گروه آزمایشی هنر الزامی نیست. بلکه تنها برای برخی از رشته های خاص و تخصصی که نیازمند سنجش عملی هستند شرکت در آزمون لازم می باشد.

امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه زمان آزمون عملی رشته های هنر کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا