جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

سامانه سرباز ماهر smaher.ir

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سامانه سرباز ماهر smaher.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه سرباز ماهر، موضوع مقاله پیش روی شماست. همان طور که می دانید خدمت سربازی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی بسیاری از جوانان ایرانی است. حال اگر بتوان این دوران را به فرصتی برای کسب مهارت های ارزشمند تبدیل کرد، نقش آن در زندگی افراد و کسب مهارت های جدید برای ورود به بازار کار چشمگیر و مفیدتر خواهد بود.

در این مطلب به توضیح بیشتر در رابطه با سایت سرباز ماهر smaher.ir ، ورود به سامانه سرباز ماهر ، نحوه ثبت نام و … خواهیم پرداخت. برای اطلاع بیشتر تا پایان این متن با ذهن آگاهانه همراه باشید.

سامانه سرباز ماهر smaher.ir چیست؟

سامانه سرباز ماهر smaher.ir در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مهارت آموزی جوانان و با هدف ارتقای جایگاه سربازی در کشور راه اندازی شده است. این سامانه که زیر نظر سازمان نظام وظیفه کشور فعالیت می کند، بستری را فراهم آورده تا مشمولان و سربازان بتوانند بر اساس مهارت ها و علاقه مندی های خود، در دوره های آموزشی مهارتی شرکت کرده و توانمندی های لازم برای ورود به بازار کار را کسب نمایند.

Skilled soldier system

هدف کلی طرح جامع مهارت آموزی این است که با استفاده از مشاوره های مختلف شغلی و دوره های مهارتی گوناگون سطح مهارت و توانمندی مشمولان ارتقا پیدا نموده و علاوه بر کسب مهارت ها و توانمندی های لازم بعد از اتمام دوران خدمت برای ورود به بازار کار نیز آماده باشند. طرح مهارت آموزی در سه سطح پیش از خدمت، پس از خدمت و حین خدمت اجرا می گردد و سربازان می توانند ضمن فراگیری مهارت در سطوح مختلف گفته شده، از مزایا این طرح نیز بهره مند شوند.

مقاله پیشنهادی :
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

در واقع سامانه سرباز ماهر جهت ثبت نام مشمولان علاقمند به شرکت در طرح جامع مهارت آموزی سربازان راه اندازی شده است و با ورود به این سامانه می توانید برای انجام ثبت نام خود به صورت آنلاین اقدام نمایید. همچنین در این سامانه تسهیلات و شرایط ویژه ای از جمله کسری و معافیت و … در نظر گرفته شده است.

مزایای استفاده از سامانه سرباز ماهر smaher.ir

استفاده از سامانه سرباز ماهر smaher.ir مزایای متعددی را برای مشمولان و سربازان به همراه دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کسب مهارت های مورد نیاز بازار کار: با شرکت در دوره های آموزشی مهارتی که از طریق سامانه سرباز ماهر smaher.ir ارائه می شود، می توانید مهارت های جدیدی را فرا گرفته و یا مهارت های قبلی خود را ارتقا دهید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا پس از پایان خدمت سربازی، آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار داشته باشید.
  • افزایش انگیزه و رضایتمندی از خدمت سربازی: شرکت در دوره های آموزشی مهارتی می تواند خلاقیت و نوآوری را در شما تقویت کرده و خدمت سربازی را برایتان به تجربه ای مفید و سازنده تبدیل نماید.
  • ایجاد بستر مناسب برای اشتغال پس از خدمت: با داشتن گواهینامه معتبر از دوره های آموزشی مهارتی ، می توانید شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب پس از پایان خدمت سربازی داشته باشید.

ورود به سامانه سرباز ماهر smaher.ir

همان طور که پیش از این هم گفته شد سامانه سرباز ماهر، یک پلتفرم آنلاین است که زیر نظر سازمان نظام وظیفه فعالیت می کند. این سامانه با هدف اجرای طرح جامع مهارت آموزی سربازان طراحی شده است. طرح مهارت آموزی، سربازان را قادر می سازد تا در کنار انجام وظیفه مقدس سربازی، دوره های آموزشی مهارتی را نیز بگذرانند. برای ورود به سامانه سرباز ماهر (smaher.ir) باید مراحل زیر را دنبال کنید:

مقاله پیشنهادی :
شماره تلفن مشاور روانشناس خانم

ابتدا به سامانه سرباز ماهر با نشانی اینترنتی smaher.ir وارد شوید.

 

Skilled soldier system1

پس از ورود به صفحه اصلی www.smaher.ir بر روی گزینه ورود کلیک کنید. پس از انتخاب گزینه ورود به صفحه جدید وارد خواهید شد. در کادر مشخص شده نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نموده و پس از درج عبارت امنیتی موجود در صفحه برروی گزینه ورود کلیک نمایید.

Skilled soldier system2

باید توجه داشته باشید که لازمه ی ورود به سایت سرباز ماهر ثبت نام در این سامانه می باشد. در صورتی که پیش از این در سایت سرباز ماهر ثبت نام نموده باشید می توانید اکنون با ورود اطلاعات کاربری خود به حساب کاربری خود در این سامانه وارد شوید. ولی در صورتی که تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده اید باید ابتدا در سایت smaher.ir ثبت نام کنید. پس از ثبت نام نام کاربری و رمزعبور برای شما تعریف شده و می توانید به این سامانه وارد شوید. در ادامه به نحوه ثبت نام در سایت سرباز ماهر خواهیم پرداخت.

نحوه ثبت نام در سایت سرباز ماهر

برای انجام ثبت نام ابتدا به روش گفته شده به سایت smaher.ir وارد شوید.

بعد از ورود به سایت smaher.ir طبق تصویر بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

Skilled soldier system3

در ادامه مراحل ثبت نام کلیه، اطلاعات در خواست شده در این صفحه شماره تلفن همراه، رمز عبور، تکرار رمز عبور ، ایمیل خود را در کادرهای مخصوص وارد نمایید.

Skilled soldier system4

گزینه نحوه دریافت کد امنیتی را فشرده و بعد از کلیک گزینه من “ربات نیستم ” گزینه ثبت نام را کلیک کنید.

مقاله پیشنهادی :
سوالات کنکور زبان تیر ماه ۱۴۰۳

 

کد ارسال شده به شماره تلفن همراه خود را در فیلد مخصوص وارد نمایید.
بعد از انجام ثبت نام می توانید با ورود اطلاعات کاربری خود نام کاربری که همان شماره تلفن همراه شماست و رمز عبور ثبت شده در سامانه برای ورود به این سامانه اقدام نمایید.

شرایط ثبت نام در سامانه سرباز ماهر smaher.ir

ثبت نام در سامانه سرباز ماهر smaher.ir برای تمامی مشمولان و سربازان امکان پذیر است. با این حال، برای شرکت در دوره های آموزشی مهارتی که از طریق این سامانه ارائه می شود، ممکن است شرایط خاصی وجود داشته باشد. از جمله شرایط ثبت نام در سامانه سرباز ماهر می توان به این موارد اشاره نمود

دارا بودن تابعیت ایرانی

دارا بودن کارت ملی

 سن بیشتر از  15 سال

به عنوان مثال، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و یا برخورداری از سلامت جسمانی لازم برای شرکت در دوره های خاص، از جمله این شرایط به شمار می رود.

برای اطلاع از شرایط دقیق ثبت نام در هر دوره آموزشی مهارتی، توصیه می شود به بخش مربوطه در سامانه سرباز ماهر smaher.ir مراجعه نمایید.

لیست دوره های آموزشی سامانه سرباز ماهر smaher.ir

همان طور که اشاره شد سامانه سرباز ماهر smaher.ir دوره های آموزشی مهارتی متعددی را در رشته های مختلف به مشمولان و سربازان ارائه می دهد. این دوره ها به گونه ای طراحی شده اند که ضمن ارتقای مهارت های تخصصی افراد، نیازهای بازار کار را نیز برآورده سازند.
از طریق سامانه سرباز ماهر، می توانید لیست تمامی دوره های آموزشی مهارتی قابل دسترس برای سربازان را مشاهده کنید. این لیست شامل اطلاعاتی مانند عنوان دوره، مدت زمان دوره، سرفصل های آموزشی و شرایط ثبت نام می باشد.

مقاله پیشنهادی :
مصاحبه دانشگاه امام صادق

 از جمله رشته ها می توان به برق، الکترونیک، مکانیک و … اشاره نمود. لیست کامل رشته ها را با ورود به سامانه می توانید ملاحظه بفرمایید.

سوالات متداول

سایت سرباز ماهر چیست؟
سامانه سرباز ماهر جهت ثبت نام مشمولان علاقمند به شرکت در طرح جامع مهارت آموزی سربازان راه اندازی شده است و با ورود به این سامانه می توانید برای انجام ثبت نام خود به صورت انلاین اقدام نمایید. همچنین در این سامانه تسهیلات و شرایط ویژه ای از جمله

لینک ورود سامانه سرباز ماهر چیست؟
سایت سرباز ماهر با آدرس ایترنتی smaher.ir در دسترس می باشد.

آیا ثبت نام در سایت سرباز ماهر، شرایط خاصی دارد؟
بله برای ثبت نام در این سامانه می بایست دارای شرایط در نظر گرفته شده باشید. از جمله شرایط می توان به دارا بودن تابعیت ایرانی، دارا بودن کارت ملی ، سن بیشتر از  15 سال اشاره کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سامانه سرباز ماهر smaher.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا