جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی mymedu

جهت مشاوره تلفنی در زمینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانش آموزان پایه نهم می توانند برای ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه تحصیلی دهم اقدام به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نمایند. پس از ثبت نام و شرکت در آزمون و در صورت کسب حد نصاب لازم می توانید در این مدارس به تحصیل مشغول شوید.

در این مقاله از ذهن آگاهانه به توضیح بیشتر در رابطه با ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، زمان ثبت نام ، سایت ثبت نام و … خواهیم پرداخت.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1403

مدارس نمونه دولتی چیست؟ مدارس نمونه دولتی، نوعی از مدارس برتر در سطح کشور هستند که دانش آموزان با شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره قبولی، می توانند به آن ها راه پیدا کنند. این مدارس با برخورداری از امکانات آموزشی مناسب، معلمان مجرب و با تجربه و فضایی رقابتی و پویا، فرصت ارتقاء سطح علمی دانش آموزان را فراهم می آورند.

Registration for the exam of state model schools 3
مدارس نمونه دولتی مزایای متعددی را برای دانش آموزان به همراه دارند، از جمله:
سطح آموزشی بالا: در این مدارس، با توجه به گزینش دانش آموزان از طریق آزمون ورودی، سطح علمی کلاس ها بالاتر است و معلمان می توانند با روش های آموزشی پیشرفته تری به تدریس بپردازند. این امر منجر به یادگیری عمیق تر مفاهیم درسی شده و دانش آموزان را برای مقاطع تحصیلی بالاتر آماده می سازد.

امکانات آموزشی مناسب: مدارس نمونه دولتی معمولا از امکانات آموزشی نظیر کتابخانه های غنی، آزمایشگاه های مجهز و سالن های ورزشی برخوردار هستند که زمینه را برای یادگیری عمیق تر و مهارت آموزی دانش آموزان فراهم می سازند. دسترسی به کتاب های کمک آموزشی متنوع، امکان انجام آزمایش های علمی به صورت عملی و بهره مندی از فضاهای ورزشی مناسب، همگی در شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و پرورش روحیه پژوهشگری در آن ها نقش بسزایی ایفا می کنند.

مقاله پیشنهادی :
استخدام معلم ابتدایی با مدرک دیپلم

معلمان مجرب و باتجربه: در این مدارس، جذب و به کارگیری نیروهای آموزشی با دقت و حساسیت بیشتری صورت می گیرد. بنابراین، دانش آموزان از آموزش اساتید مجرب و با تجربه بهره مند خواهند شد. این معلمان با برخورداری از دانش و تجربه کافی، علاوه بر تسلط بر فنون تدریس، از مهارت های برقراری ارتباط موثر با دانش آموزان نیز برخوردارند. چنین فضایی سبب ایجاد انگیزه مضاعف در دانش آموزان شده و زمینه را برای یادگیری اثربخش تر فراهم می سازد.

فضای رقابتی و پویا: رقابت سالم میان دانش آموزان با استعداد در مدارس نمونه دولتی، انگیزه درسی آن ها را افزایش داده و زمینه را برای شکوفایی استعدادهایشان فراهم می کند. قرار گرفتن در محیطی که هم کلاسی ها از سطح علمی بالایی برخوردار هستند، دانش آموزان را به تلاش بیشتر برای یادگیری و درک عمیق تر مفاهیم درسی ترغیب می نماید. این رقابت سالم در نهایت به ارتقاء سطح علمی کل دانش آموزان و شکوفایی استعدادهای درخشان منجر خواهد شد.

آمادگی بهتر برای کنکور: با توجه به سطح بالای آموزشی و برخورداری از معلمان مجرب، دانش آموزان این مدارس آمادگی بهتری را برای شرکت در آزمون سراسری (کنکور) پیدا خواهند کرد. در طول دوران تحصیل در مدارس نمونه دولتی، دانش آموزان با شیوه های تست زنی و مدیریت زمان در آزمون آشنا شده و مهارت های لازم برای موفقیت در کنکور را کسب می نمایند. این آمادگی قبلی، استرس و اضطراب ناشی از کنکور را کاهش داده و شانس قبولی دانش آموزان را در رشته و دانشگاه مورد علاقه شان افزایش می دهد.

مقاله پیشنهادی :
بهترین مشاوره کودک غرب تهران

سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هر ساله برای شرکت در آزمون ورودی این مدارس و برای علاقمندان، انجام می گیرد.

دانش آموزان پایه نهم به دهم که علاقمند به قبولی و تحصیل در مدارس نمونه دولتی هستند می توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک آموزش و پرورش برای انجام ثبت نام خود اقدام نمایند.

Registration for the exam of state model schools

همان طور که اشاره شده ثبت نام مدارس نمونه دولتی از طریق وبسایت رسمی وزارت آموزش و پرورش یا همان سامانه مای مدیو به نشانی اینترنتی my.medu.ir انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

دانش آموزان پایه نهم که علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی هستند، می توانند با مراجعه به وبسایت رسمی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir در زمان اعلام شده، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

پیش از این ثبت نام مدارس نمونه دولتی به صورت مجزا و از طریق سامانه های استانی انجام می پذیرفت و داوطلبان می توانستند با ورود به سامانه های استانی خود برای ثبت نام اقدام نمایند. ولی همان طور که ملاحظه فرمودید ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سال اخیر از طریق سامانه مای مدیو انجام گرفت.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در سال 1403 از تاریخ 18 فروردین تا 3 اردیبهشت ماه انجام گرفت و دانش آموزان توانستند در این بازه ی زمانی اقدام به ثبت نام نمایند. هنوز مهلت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی برای سال 1404 اعلام نشده است. در صورت انتشار اطلاعیه حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

مقاله پیشنهادی :
تراز کنکور چیست ؟ عوامل موثر بر تراز کنکور چیست؟

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی
 همانطور که اشاره شد، ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی معمولا در فروردین ماه هر سال صورت می گیرد. با نزدیک شدن به زمان ثبت نام، اطلاعیه های رسمی از سوی وزارت آموزش و پرورش منتشر می شود. توصیه می شود دانش آموزان و والدین گرامی برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام، به وبسایت رسمی وزارت آموزش و پرورش و یا سایت های خبری معتبر آموزشی مراجعه نمایند.

Registration for the exam of state model schools 1

والدین می توانند با پیگیری اخبار و اطلاعیه های مربوطه، از زمان دقیق اطلاع پیدا نمایند. همین طور در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد ثبت نام مدارس نمونه دولتی یا جزئیات مربوط به آن می توانید با شماره های درج شده در صفحه تماس حاصل نمایید.

برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باید طبق مراحل زیر عمل نمایید.

ابتدا به سامانه مای مدیو به نشانی اینترنتی my.medu.ir وارد شوید.

بعد از ورود به صفحه اصلی، نقش خود به عنوان دانش آموز را انتخاب کنبد.

با تکمیل اطلاعات کاربری به پورتال اختصاصی خود در سامانه مای مدیو وارد شوید.

از میان گزینه ها بر روی گزینه آزمون نمونه دولتی کلیک کنید و تمامی اطلاعات خواسته شده و فرم ثبت نام مدارس نمونه دولتی را تکمیل نمایید.

پس از تایید اطلاعات به صفحه پرداخت وجه وارد می شوید و می بایست مبلغ معین شده را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

در پایان مراحل ثبت نام و در صورت انجام صحیح کلیه مراحل به شما کد رهگیری ارائه خواهد شد. این کد را برای استفاده در مراحل بعد نگهداری نمایید.

مقاله پیشنهادی :
شماره تلفن مشاور روانشناس خانم

جمع بندی
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی
هر ساله برای دانش آموزان پایه نهم به دهم برگزار می گردد. علاقمندان به تحصیل در این مدارس می توانند با ورود به سامانه مای مدیو در بازه زمانی مشخص شده برای تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نمایند. پس از انجام ثبت نام و بعد از شرکت در آزمون ورودی در صورت کسب نمره لازم در این مدارس پذیرفته شده و می توانید در مدارس نمونه دولتی تحصیل نمایید.

سوالات متداول

برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باید به کدام سامانه مراجعه نمایم؟
دانش آموزان پایه نهم که علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی هستند، می توانند با مراجعه به وبسایت رسمی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir در زمان اعلام شده، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به چه صورت است؟
در این رابطه در متن مقاله بالا به طور کامل توضیح داده شده است.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی په تاریخی است؟
زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در سال 1403 از تاریخ 18 فروردین تا 3 اردیبهشت ماه انجام گرفت و دانش آموزان توانستند در این بازه ی زمانی اقدام به ثبت نام نمایند. هنوز مهلت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی برای سال 1404 اعلام نشده است. در صورت انتشار اطلاعیه حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا