جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری my.sanjesh.org

جواب کنکور سراسری www.sanjesh.org

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سایت اعلام نتایج کنکور سراسری my.sanjesh.org

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با تغییرات گسترده ایجاد شده در سالهای اخیر، روند برگزاری کنکور نیز دچار دگرگونی هایی شده است. از جمله مهمترین آن برگزاری کنکور سراسری به صورت دو بار در سال است.

از این رو و با توجه به روند اتخاذ شده جواب کنکور سراسری نیز طی دو مرحله در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

در این مطلب به ارائه توضیح بیشتر در رابطه با جواب کنکور سراسری 1403 و نحوه و زمان دریافت نتایج اولیه و نتایج نهایی کنکور سراسری به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

جواب کنکور سراسری

کنکور سراسری در واقع دروازه‌ ی ورود به دانشگاه‌های برتر ایران برای داوطلبان گروههای تحصیلی مختلف به حساب می آید. این آزمون سراسری، نقش کلیدی در تعیین سرنوشت تحصیلی بسیاری از دانش‌آموزان دارد و به همین دلیل رقابت فشرده ای بین داوطلبان گروههای تحصیلی پنج گانه برای دستیابی به هدف و قبولی در دانشگاه های مطرح کشور در جریان است.

بدون شک قبولی در رشته و دانشگاه موردنظر، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، تلاش مستمر و آگاهی از تمامی مراحل برگزاری و اعلام نتایج است.

همان طور که اشاره شد روند برگزاری کنکور به سالی یکبار به سالی دوبار تغییر یافته است. در سال 1403 کنکور طی دو مرحله و در اردیبهشت و تیر ماه برگزار خواهد شد. جواب کنکور سراسری 1403 نیز طی دو مرحله به اطلاع شرکت کنندگان و داوطلبان ورود به دانشگاه های کشور خواهد سید.

داوطلبان در هر دو مرحله و برای مشاهده جواب کنکور مرحله اول و دوم می بایست به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایند.

 اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

همان طور که اشاره شد کنکور سراسری به طور معمول در دو نوبت، یکی در اردیبهشت ماه و دیگری در تیر ماه برگزار می‌گردد. هر رشته تحصیلی، دارای سؤالات اختصاصی مربوط به خود بوده و داوطلبان باید به تمامی سؤالات در مدت زمان تعیین‌شده پاسخ دهند.
پس از برگزاری آزمون و در زمان مقرر شده، نتایج اولیه کنکور سراسری که شامل نمرات خام دروس امتحانی است، از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر می‌شود. داوطلبانی که پس از مشاهده جواب کنکور سراسری متوجه شده اند حد نصاب لازم ر اکسب نموده اند می توانند اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند.

مقاله پیشنهادی :
نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری ۱۴۰۳

باید توجه داشته باشید که نتایج اولیه کنکور سراسری نوبت اول یا اردیبهشت ماه در نیمه دوم خرداد 1403 و نتایج اولیه کنکور نوبت دوم یا همان تیر ماه در نیمه دوم مرداد ماه منتشر خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری

برای مشاهده جواب کنکور سراسری (نتایج اولیه) در هر دو نوبت باید به این ترتیب عمل نمایید.

ابتدا به سایت سازمان سنجض و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org وارد شوید.

  • پس از ورود به صفحه اصلی بر روی گزینه سراسری کلیک کنید.

نتایج نهایی کنکور سراسری

  • در ادامه مراحل لینک اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور 1403 را بفشارید.

کنکور سراسری 1403 1

پس از این به صفحه جدید یا سامانه جامع آزمون های سراسری وارد خواهید شد. در ادامه اطلاعات خواسته شده از جمله نام کاربری و رمز عبور خود را تکمیل کرده و گزینه ورود را بفشارید.

پس از ورود به پورتال کاربری خود گزینه کارنامه علمی اولیه را انتخاب کنید. با کلیک بر روی این گزینه می توانید، کارنامه‌ی حاوی نتایج اولیه‌ی کنکور سراسری و درصدهای کسب شده در فرآیند آزمون را مشاهده کنید.

مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

پس از مشاهده جواب کنکور سراسری (اردیبهشت یا تیر ماه) داوطلبان می توانند در صورت کسب حد نصاب لازم و مجاز شدن برای انتخاب رشته اقدام به انتخاب رشته نمایند. داوطلبان می بایست با در نظر گرفتن نتایج اولیه، سوابق تحصیلی و ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها، در بازه زمانی مشخصی نسبت به انتخاب رشته‌های مورد علاقه خود اقدام کنند. انتخاب رشته داوطلبان بر اساس اولویت های آنان و با در نظر گرفتن نمره و علاقه صورت می‌ گیرد.

مقاله پیشنهادی :
اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

باید توجه داشته باشید که مرحله انتخاب رشته هر دو نوبت به طور همزمان طبق بازه زمانی اعلام شده توسط سازمانه سنجش (در مرداد ماه ) انجام می پذیرد.

پس از انجام انتخاب رشته و مراحل  مربوط به آن داوطلبان می توانند در بازه زمانی مشخص شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، جواب کنکور سراسری یا همان نتایج نهایی را مشاهده مایند.

باید توجه داشته باشید که نتایج نهایی کنکور برای هر دو نوبت اردیبهشت ماه و تیر ماه به صورت همزمان و در مهر ماه اعلام می گردد.

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت سازمان سنجش و وارد کردن کد ملی و شماره پرونده خود، به نتایج نهایی کنکور سراسری دسترسی پیدا کنند.

برای مشاهده جواب کنکور سراسری (نتایج نهایی) باید به این ترتیب عمل نمایید.

ابتدا به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org وارد شوید.

  • پس از ورود به صفحه اصلی بر روی گزینه سراسری کلیک کنید.

کنکور سراسری

در ادامه مراحل از میان گزینه های موجود گزینه نتایج نهایی کنکور سراسری را انتخاب کنید.

اطلاعات خواسته شده از جمله نام کاربری و رمز عبور خود برای ورود به پورتال کاربری خود را تکمیل نمایید.

پس از انجام این مراحل میتوانید جواب کنکور سراسری را مشاهده نموده و از نتیجه قطعی قبولی یا عدم قبولی در دانشگاه های کشور مطلع شوید.

همان طور که گفته شد داوطلبان می توانند نسبت به دریافت کارنامه نهایی کنکور سراسری که حاوی اطلاعات تکمیلی از جمله رتبه نهایی، نمره کل و سایر جزئیات است، اقدام نمایند. مشاهده نتیجه کنکور معمولا به صورت اینترنتی و با پرداخت هزینه مربوطه امکان‌پذیر می‌باشد.

مقاله پیشنهادی :
اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

پذیرفته‌شدگان نهایی می‌بایست در مهلت تعیین‌شده توسط دانشگاه محل قبولی، نسبت به ثبت‌نام نهایی و تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام نمایند. عدم مراجعه به موقع برای ثبت‌نام به منزله انصراف تلقی می‌گردد.

در این مطلب به توضیح در رابطه با نحوه مشاهده جواب کنکور سراسری 1403 در هر دو نوبت و مشاهده نتایج اولیه و نهایی پرداخته شد. چنانچه پس از مطالعه مطلب، ابهامات شما بر طرف نشده است و نیازمند راهنمایی بیشتری هستید می توانید با شماره های درج شده در صفحه تماس حاصل فرموده و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان این مجموعه بهره مند گردید.

سوالات متداول

برای مشاهده جواب کنکور سراسری باید به کدام سامانه مراجعه نمایم؟
با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور می توانید نتایج اولیه و نهایی کنکور سراسری را مشاهده نمایید.

برای مشاهده جواب کنکور سراسری به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟
با داشتن اطلاعات شماره پرونده یا شماره داوطلبی و طی مراحل گفته شده می توانید در بازه زمانی مشخص شده نتایج هر مرحله را مشاهده نمایید.

زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور سراسری چه زمانی است؟
در این مورد در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است برای اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره تلفنی در زمینه سایت اعلام نتایج کنکور سراسری my.sanjesh.org

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا