جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

زمان و نحوه اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری​

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به موضوع اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1403 پرداخته شده است. کنکور سراسری، آزمونی بزرگ و نفس گیر برای بسیاری از داوطلبان گروه های آزمایشی مختلف است.

قبولی در این آزمون سرنوشت ساز می تواند در موفقیت تحصیلی و دستیابی به پیشرفت در زندگی آینده نقش مهم و اساسی داشته باشد. از این رو همواره نتایج و درصدهای کسب شده در این آزمون برای قبولی در رشته و دانشگاه های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است.

از این رو داوطلبان پس از اعلام و مشاهده نتایج در صورت وجود اعتراض می توانند اقدام به ثبت اعتراض خود نمایند، داوطلبان می بایست با مراجعه به سامانه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1403 برای ثبت اعتراضات خود اقدام کنند.
در ادامه در مورد نحوه اعتراض به نتایج کنکور ، مراحل و نحوه انجام اعتراض و … به طور کامل توضیح خواهیم داد.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری چیست؟

اعتراض به نتایج کنکور سراسری به این معناست که داوطلب در صورت مشاهده‌ی مغایرت هایی بین نتیجه‌ی اعلام شده با واقعیت، به سازمان سنجش آموزش کشور اعتراض کند. این مغایرت‌ها می‌تواند شامل اشتباه در اعمال سوابق تحصیلی، اشتباه در محاسبه‌ی نمره، اشتباه در اطلاعات سهمیه و … باشد.

مقاله پیشنهادی :
نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور تیر ۱۴۰۳

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ 

همان طور که اشاره شد کسب درصد های خوب در کنکور سراسری می تواند در قبولی رشته ها و دانشگاه های مختلف تاثیر زیادی داشته باشد. هرساله و پس از برگزاری آزمون سراسری، نتایج کنکور طبق زمان بندی مشخصی منتشر خواهد شد و داوطلبان شرکت کننده در کنکور می توانند پس از ورود به پورتال کاربری خود در سایت سنجش و آموزش کشور از نتایج به دست آورده و درصدهای خود مطلع شوند.
داوطلبان در صورت معترض بودن نسبت به نتایج، می توانند مراتب اعتراض خود را با انجام مراحلی به اطلاع سازمان سنجش و آموزش کشور رسانیده تا نتایج و درصدهای آن ها مورد بازبینی قرار گیرد.
داوطلبان می توانند پس از ورود به سایت sanjesh.org و با طی مراحل، اعتراض به نتایج کنکور سراسری را ثبت نماید. داوطلبان بعد از ثبت درخواست بررسی مجدد و با ورود به این سامانه می توانند پاسخ کارشناسان سازمان سنجش و آموزش و نتایج بازبینی را مشاهده نمایند.

نکته قابل توجه این است که اعتراض به نتایج کنکور سراسری تنها مختص نتایج اولیه کنکور سراسری نیست و حتی پس از اعلام نتایج نهایی کنکور نیز امکان ثبت اعتراض و بازبینی نتایج وجود خواهد داشت.

مراحل اعتراض به نتایج کنکور سراسری

برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری ابتدا به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org وارد شوید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری
اعتراض به نتایج کنکور سراسری

پس از ورود به صفحه اصلی سایت سازمان سنجش بر روی گزینه مشخص شده (سامانه پاسخگویی) کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری
اعتراض به نتایج کنکور سراسری

با انجام این مراحل به صفحه جدید وارد خواهید شد. در صفحه جدید بر روی لینک ورود به سیستم پاسخگویی کلیک کنید.

مقاله پیشنهادی :
اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳
اعتراض به نتایج کنکور سراسری
اعتراض به نتایج کنکور سراسری

با انجام مراحل گفته شده با سامانه پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور وارد خواهید شد. برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1403 باید در این سامانه ثبت نام نموده و عضویت داشته باشید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری
اعتراض به نتایج کنکور سراسری

چناچه در سایت ثبت نام ننموده اید گزینه عضویت در سامانه را کلیک کنید و مراحل ثبت نام خود را انجام دهید. پس از عضویت در سامانه و دریافت نام کاربری و رمز عبور خود می توانید به پورتال کاربری خود در این سامانه وارد شده و برای ثبت اعتراض اقدام نمایید.

پس از انجام ثبت نام در سایت پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور گزینه ورود به سیستم را کلیک نمایید. ( در صورتی که پیش از این در سامانه ثبت نام کرده و دارای اطلاعات کاربری بودید نیاز به ثبت نام مجدد نیست و می توانید از طریق گزینه ورود به سامانه اقدام نمایید)

اطلاعات کاربری خواسته شده را تکمیل و گزینه ورود را بفشارید.

113243

پس از این به پورتال کاربری خود وارد خواهید شد. بر روی گزینه درخواست جدید کلیک نمایید.

پس از این باید کلیه اطلاعات خواسته شده ، نوع آزمون، سال آزمون و … را با دقت تکمیل کرده و گزینه تقاضای بررسی مجدد نمره را انتخاب کنید. همچنین باید متن اعتراض خود را در کادر مشخص شده نوشته و تمامی نکات مد نظر را عنوان نمایید.

پس از نوشتن متن و تکمیل کلیه اطلاعات برای ثبت نهایی اعتراض به نتایج کنکور سراسری گزینه ثبت را بفشارید.

چه زمانی می‌توان به نتایج کنکور سراسری اعتراض کرد؟

سازمان سنجش آموزش کشور، پس از اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور سراسری، بازه‌ی زمانی مشخصی را برای ثبت اعتراض داوطلبان در نظر می‌گیرد. این بازه‌ی زمانی معمولاَ پس از اعلام نتایج است. اطلاع دقیق از تاریخ شروع و پایان مهلت اعتراض، از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی  www.sanjesh.org امکان‌پذیر است.

توجه داشته باشید که اعتراض به نتایج کنکور سراسری تنها در بازه‌ی زمانی تعیین شده توسط سازمان سنجش قابل انجام است. پس از اتمام این مهلت، امکان ثبت اعتراض وجود ندارد.

آیا اعتراض به نتایج کنکور سراسری تاثیر دارد؟

تاثیرگذاری اعتراض به نتایج کنکور سراسری بستگی به صحت اعتراض شما دارد. اگر اعتراض شما بر اساس مستندات و مدارک معتبر باشد، امکان تغییر نتیجه‌ی کنکور وجود دارد. اما اگر اعتراض شما غیرموجه تشخیص داده شود، تغییری در نتیجه‌ی اولیه‌ی شما اعمال نخواهد شد.

مقاله پیشنهادی :
تراز سوابق تحصیلی در کنکور

روند کلی اعتراض به نتایج کنکور سراسری

پیش از این در مورد روند اعتراض به نتایج کنکور سراسری به صورت مرحله به مرحله توضیح دادیم . در ادامه می توانید روند اعتراض و مراحل آن را به طور کلی مشاهده نمایید. برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری، لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش: در بازه‌ی زمانی تعیین شده برای ثبت اعتراض، به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.
 2. ورود به سیستم پاسخگویی: با وارد کردن شماره‌ی داوطلبی و رمز عبور خود، وارد سیستم پاسخگویی سازمان سنجش شوید.
 3. ثبت درخواست جدید: پس از ورود به سیستم، بر روی گزینه‌ی “درخواست جدید” کلیک کنید.
 4. انتخاب نوع آزمون و سال تحصیلی: در صفحه‌ی باز شده، نوع آزمون را “سراسری” و سال تحصیلی را انتخاب کنید.
 5. تکمیل فرم اعتراض: در فرم مربوطه، دلیل اعتراض خود را به درستی و با ذکر جزئیات شرح دهید. همچنین، مدارک و مستندات لازم را برای تایید ادعای خود بارگذاری کنید.
 6. دریافت کد پیگیری: پس از ثبت نهایی اعتراض، یک کد پیگیری برای شما نمایش داده می‌شود. این کد را یادداشت کرده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگه دارید.

نکات مهم در هنگام اعتراض به نتایج کنکور سراسری

 • اعتراض خود را در بازه‌ی زمانی تعیین شده ثبت کنید.
 • دلایل اعتراض خود را به طور دقیق و مستند بیان کنید.
 • از ارائه‌ی توضیحات اضافی و غیرضروری خودداری کنید.
 • مدارک و مستندات لازم را برای تایید ادعای خود بارگذاری کنید.
 • کد پیگیری را برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگه دارید.

زمان اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1403

همانطور که اشاره شد، ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری به صورت برخط و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است.

مقاله پیشنهادی :
نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری ۱۴۰۳

همزمان با اعلام نتایج کنکور، لینک اعتراض به نتایح نیز فعال می گردد و داوطلبان می توانند برای بازبینی نتایج و کارنامه کنکور سراسری با انجام مراحل گفته شده اقدام نمایند.

پس از ثبت اعتراضات، بررسی های لازم از سوی کارشناسان سازمان سنجش کشور انجام می پذیرد و داوطلبان به طور معمول می توانند 24 الی 72 ساعت پس از ثبت درخواست خود، نتایج بازبینی را مشاهده نمایند.

برای ورود به سایت اعتراض به کارنامه کنکور سراسری کلیک کنید.

در این مطلب در مورد نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1403 و مراحل آن توضیح داده شد. داوطلبان می توانند در بازه زمانی مشخص شده با مراجعه به سایت سنجش و با انجام مراحل گفته شده و پس از ورود به پورتال کاربری خود در سایت پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش، برای ثبت اعتراض اقدام کنند.

جمع بندی

اعتراض به نتایج کنکور سراسری فرآیندی حساس و مهم است که باید با دقت و ظرافت انجام شود. داوطلبان گرامی می‌توانند با مطالعه‌ی دقیق این مقاله و با استفاده از راهنمایی‌های ارائه شده، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

ذهن آگاهانه به شما در تمامی مراحل کنکور سراسری، از جمله اعتراض به نتایج کنکور سراسری، یاری می‌رساند.

سوالات پر تکرار شما در مورد اعتراض به نتایج کنکور سراسری

در این بخش، به برخی از سوالات متداول داوطلبان در مورد اعتراض به نتایج کنکور سراسری پاسخ می‌دهیم:

1. چه مدارکی برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری لازم است؟
مدارک مورد نیاز برای ثبت اعتراض، به نوع اعتراض شما بستگی دارد و به ط.ر کلی شامل مدارک و مستندات مربوط به دلیل اعتراض (مانند کارنامه‌ی تحصیلی، گواهی‌های مربوطه و …) می باشد.

مقاله پیشنهادی :
سایت اعلام نتایج کنکور سراسری my.sanjesh.org

2. جواب اعتراض به نتایج کنکور سراسری کی می‌آید؟
سازمان سنجش آموزش کشور پس از بررسی اعتراضات، در اسرع وقت به آنها پاسخ خواهد داد. زمان دقیق ارائه‌ی پاسخ، به تعداد اعتراضات و حجم کار سازمان سنجش بستگی دارد.

4. اگر اعتراض من به نتایج کنکور سراسری پذیرفته شود، چه اتفاقی می‌افتد؟
در صورت پذیرفته شدن اعتراض شما، نمره‌ی شما در درس مورد نظر اصلاح خواهد شد و کارنامه‌ی جدیدی برای شما صادر می‌شود. همچنین، رتبه‌ی شما در کنکور سراسری نیز بر اساس نمره‌ی جدیدتان تغییر خواهد کرد.

5. آیا می‌توانم به صورت حضوری به نتایج کنکور سراسری اعتراض کنم؟

خیر، ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری فقط به صورت اینترنتی و از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش امکان‌پذیر است.

6-آیا امکان اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1403 وجود دارد؟
داوطلبان در صورت وجود اعتراض یا هرگونه مغایرت می توانند با مراجعه به سامانه ثبت اعتراض نتایج کنکور سراسری 1403 برای ثبت اعتراضات خود اقدام نمایند.

7-نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری به چه صورت است؟
در این رابطه در مقاله بالا توضیح داده شده است. با مراجعه به متن بالا می توانید راهنمای ورود و ثبت اعتراض را مطالعه بفرمایید.

8-زمان اعتراض به نتایج کنکور سراسری چه تاریخی است؟
همزمان با اعلام نتایج کنکور سراسری، لینک اعتراض به نتایج نیز فعال می گردد و داوطلبان می توانند با ورود به سامانه اقدام به ثبت درخواست نمایند. توجه داشته باشید که در بازه زمانی مقرر شده می توانید برای اعتراض اقدام کنید و امکان ثبت اعتراض پس از زمان اعلام شده وجود نخواهد داشت.

ذهن آگاهانه صمیمانه از شما صمیمانه تشکر می‌کند که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا