جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

اعلام نتایج نهایی کنکور sanjesh org

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این روزها تب کنکور حسابی داغ است و داوطلبان زیادی منتظر اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ هستند. ماه ها تلاش و کوشش به این لحظه منتهی شده و طبیعی است که دلهره و اضطراب زیادی داشته باشید.

اما نگران نباشید! در این مقاله جامع که توسط تیم تولید محتوای ذهن آگاهانه، بزرگترین وبسایت مشاوره تحصیلی در ایران، تهیه شده، همراه شما هستیم تا با تمام مراحل اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ آشنا شوید.

در این مقاله جامع از ذهن آگاهانه، همراه شما هستیم تا تمام زوایای اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا با خیال راحت تر به استقبال این مرحله مهم بروید.

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. پس از انتشار نتایج، می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی https://www.sanjesh.org/ و وارد کردن اطلاعات شخصی خود، از نتیجه کنکور خود مطلع شوید. توصیه می کنیم برای سهولت دسترسی، از همین حالا نشانه این وبسایت را در مرورگر خود ذخیره کنید.

نتایج نهایی کنکور مهرماه اعلام می شود

نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ با توجه به تعویق دو هفته‌ای، امیدواریم در دهه اول مهر ماه ۱۴۰۳ یعنی ۱۰ یا ۱۱ این ماه اعلام می‌شود.

نتایج اولیه نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۳

در کنکور سراسری ۱۴۰۳، همانند سال های گذشته، دو نوبت آزمون برگزار شد. نوبت اول کنکور در اردیبهشت ماه برگزار گردید. اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۳ در تاریخ ۱۷ خرداد ماه صورت گرفت. این نتایج شامل تراز و درصدهای کسب شده توسط داوطلب در هر درس می باشد.

مقاله پیشنهادی :
کلید دفترچه کنکور تجربی تیر ۱۴۰۳

نتایج اولیه نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳

همانطور که اشاره شد، کنکور سراسری ۱۴۰۳ در دو نوبت برگزار شد. اعلام نتایج اولیه نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ در مرداد ماه، پس از برگزاری آزمون نوبت دوم انجام خواهد پذیرفت. داوطلبان شرکت کننده در نوبت دوم کنکور می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات شخصی خود، از نتیجه اولیه خود مطلع شوند. نتایج اولیه شامل تراز و درصدهای کسب شده در هر درس می باشد.

مشاوره اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

با دریافت نتایج اولیه، داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند. اما اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ که نشان دهنده قبولی نهایی شما در یک رشته و دانشگاه خاص است، در مهر ماه صورت خواهد پذیرفت. در این مرحله، با توجه به انتخاب رشته شما و ظرفیت پذیرش دانشگاه ها، نتایج نهایی مشخص می گردد.

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان اعلام نتایج کنکور مهر ۱۴۰۳

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ به احتمال زیاد در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج، سازمان سنجش تاریخ دقیق آن را از طریق وبسایت خود اطلاع رسانی خواهد کرد. توصیه اکید می کنیم که به طور مرتب به سایت سنجش مراجعه نمایید تا از آخرین اخبار و اطلاعیه ها مطلع شوید.

سایت سنجش اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۳

مقاله پیشنهادی :
کلید دفترچه کنکور هنر تیرماه ۱۴۰۳

همانطور که پیش تر اشاره شد، اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت این سازمان به نشانی  www.sanjesh.org  و وارد کردن اطلاعات شخصی خود، از نتیجه کنکور خود مطلع شوند.

کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

همزمان با اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ ، کارنامه نهایی شما نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. در کارنامه نهایی، علاوه بر رتبه قبولی شما، اطلاعات دیگری همچون نمره خام و تراز هر درس، سوابق تحصیلی و … نیز ذکر شده است. برای مشاهده کارنامه نهایی خود، می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات شخصی خود، به بخش مربوطه مراجعه نمایید.

دانشگاه های قبولی بر اساس کد رشته محل

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ و دریافت کارنامه نهایی، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه “مشاهده دانشگاه های قبولی بر اساس کد رشته محل” از دانشگاه هایی که بر اساس رتبه و انتخاب رشته آنها امکان قبولی وجود دارد، مطلع شوند.

نکات مهم پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

  • به هیچ عنوان به افراد سودجو و فرصت طلب اعتماد نکنید. متاسفانه پس از اعلام نتایج کنکور، افراد سودجو با وعده و وعیدهای دروغین سعی در کلاهبرداری از داوطلبان و خانواده هایشان دارند. به هیچ عنوان فریب این افراد را نخورید و برای انجام هر گونه کاری اعم از انتخاب رشته، ثبت نام در دانشگاه و … فقط به منابع رسمی و معتبر مانند سایت سازمان سنجش و دانشگاه ها مراجعه کنید.
  • انتخاب رشته خود را با دقت و وسواس انجام دهید. انتخاب رشته یکی از مهمترین مراحل پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ است. برای انتخاب رشته مناسب، می توانید از مشاوران تحصیلی مجرب و یا منابع معتبر مانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته سازمان سنجش استفاده کنید.
  • در صورت قبولی در رشته ای که علاقه ای به آن ندارید، می توانید انصراف دهید. البته انصراف از دانشگاه شرایط خاص خود را دارد و مشمول جریمه خواهد شد. لذا قبل از انصراف، حتما با افراد مطلع مشورت کرده و جوانب مختلف را به دقت بررسی کنید.
  • اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. قبولی یا عدم قبولی در دانشگاه به منزله پایان دنیا نیست. در هر صورت شما آینده روشنی پیش رو دارید. با تلاش و پشتکار می توانید به اهداف خود دست پیدا کنید.
مقاله پیشنهادی :
کلید دفترچه کنکور انسانی ۱۴۰۳
سوالات متداول

1. نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ چه زمانی اعلام می شود؟

اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۳ در تاریخ ۱۷ خرداد ماه و اعلام نتایج اولیه نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ در مرداد ماه صورت گرفته است. اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ نیز به احتمال زیاد در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت.

2. از کجا می توانم نتیجه کنکور سراسری ۱۴۰۳ را مشاهده کنم؟

اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  www.sanjesh.org  انجام می پذیرد. داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت و وارد کردن اطلاعات شخصی خود، از نتیجه خود مطلع شوند.

3. کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ شامل چه اطلاعاتی است؟

در کارنامه نهایی، علاوه بر رتبه قبولی شما، اطلاعات دیگری همچون نمره خام و تراز هر درس، سوابق تحصیلی و … نیز ذکر شده است.

4. پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ چه کارهایی باید انجام دهیم؟

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه “مشاهده دانشگاه های قبولی بر اساس کد رشته محل” از دانشگاه هایی که بر اساس رتبه و انتخاب رشته شما امکان قبولی وجود دارد، مطلع شوید. همچنین می توانید نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایید.

5. در صورت قبولی در رشته ای که علاقه ای به آن نداریم، چه کار باید کرد؟

در صورت قبولی در رشته ای که علاقه ای به آن ندارید، می توانید با توجه به شرایط و ضوابط، انصراف دهید. البته انصراف از دانشگاه مشمول جریمه خواهد شد. لذا قبل از انصراف، حتما با افراد مطلع مشورت کرده و جوانب مختلف را به دقت بررسی کنید.

مقاله پیشنهادی :
کلید دفترچه کنکور ریاضی تیر ۱۴۰۳
امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا