جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان 1403

تراز دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

جهت مشاوره تلفنی در زمینه تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به موضوع تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان که سوال بسیاری از داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان است می پردازیم.

جهت مشاوره در زمینه تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

هر ساله علاقمندان زیادی در گروه های آزمایشی مختلف، رویای قبولی در دانشگاه فرهنگیان در رشته مورد نظر خود را در سر دارند قبولی در دانشگاه فرهنگیان مستلزم داشتن شرایط و ضوابط خاصی است. یکی از شروط مهم برای قبولی در این دانشگاه و پیوستن به جرگه معلمی کسب تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان است.

در این مقاله که توسط واحد تولید محتوای ذهن آگاهانه تهیه شده است، به ارائه توضیح در رابطه با حداقل تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان  و جزئیات مربوط به آن می پردازیم.

تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان چیست؟

دانشگاه فرهنگیان با توجه به مزیت های مختلفی که برای پذیرفته شدگان ایجاد کرده هر ساله شاهد رقابت برای قبولی و پذیرش در رشته های مختلف این دانشگاه می باشد. داوطلبان زیادی در گروههای آزمایشی پنج گانه علاقمند به قبولی در این دانشگاه می باشند.

داوطلبلان در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند در آزمون ورودی این دانشگاه ثبت نام نموده و بعد از آن در صورت کسب حدنصاب لازم و قبولی در مصاحبه و گذراندن تمامی مراحل در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

مقاله پیشنهادی :
تراز و رتبه قبولی دانشگاه امام صادق

تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان 1403

تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان تنها یکی از عوامل موثر

سایت سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org
سایت سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org

بر پذیرش در این دانشگاه است. پس از کسب تراز لازم، شما باید در مراحل دیگری همچون مصاحبه‌ی علمی، معاینات پزشکی و گزینش‌های دیگر نیز موفق عمل کنید تا بتوانید به جمع پذیرفته شدگان این دانشگاه وارد شوید.

تراز واژه ای آشنا برای شرکت کنندگان در آزمون های مختلف از جمله کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان است. این واژه نشان دهنده سطح علمی داوطلبان بوده و در واقع نشان می‌دهد شما در مقایسه با سایر داوطلبان، در گروه آزمایشی خود در چه جایگاهی قرار گرفته‌اید.

بر خلاف رتبه که هر چه کمتر باشد نشان دهنده عملکرد بهتر فرد است، تزاز دانشگاه فرهنگیان هر چه بیشتر باشد یعنی داوطلب می تواند برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان بهتر و موفق تر عمل نماید.

حداقل تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان 1403

پیش از این در مورد واژه تراز و تفاوت آن با رتبه صحبت کردیم. در سال گذشته، تغییرات زیادی در روند برگزاری کنکور سراسری و کنکور دانشگاه فرهنگیان اعمال شد. با توجه به تغییرات ایجاد شده در روند پذیرش دانشگاه فرهنگیان، تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان و حداقل تراز دانشگاه فرهنگیان نیز می تواند یی از دغذغه های اصلی داوطلبان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال 1403 باشد.

حداقل تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان 1403

در مورد تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان باید بدانید که در سال گذشته حداقل تراز برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان 6500 در نظر گرفته شده بود ولی با تغییرات به وجود آمده در سال جاری، حداقل تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان 6000 می باشد.

مقاله پیشنهادی :
حداقل معدل برای دانشگاه پیام نور بدون کنکور

تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان در گروههای آزمایشی

داوطلبان گروه های آزمایشی مختلف پس از مشاهده نتایج اولیه کنکور دانشگاه فرهنگیان و در صورت کسب تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان و درج عبارت مجاز در کارنامه خود می توانند برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند.

ذاوطلبان گروههای آزمایشی مختلف با توجه به رشته تحصیلی خود می توانند از میان کد رشته محل های مشخص شده، برای چینش و اولویت بندی رشته و تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

باید توجه داشته باشید که تراز مجاز دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ برای کلیه گرو ههای آزمایشی مختلف از جمله علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی تراز  6000 می باشد و داوطلبان در صورت کسب تراز در نظر گرفته شده و مجاز بودن به انتخاب رشته می توانند اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمایند.

 تراز قبولی فرهنگیان در رشته تجربی، ریاضی و انسانی

گروه آزمایشی تراز قبولی
علوم انسانی ۶۰۰۰
علوم تجربی ۶۰۰۰
ریاضی و فنی ۶۰۰۰

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، پیش‌بینی می‌شود که حداقل تراز برای دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ در هر گروه آزمایشی، ۶۰۰۰ باشد. با این حال، این عدد ممکن است با توجه به تعداد داوطلبان و ظرفیت پذیرش دانشگاه، در سال کنکور تغییراتی داشته باشد.

تفاوت رتبه و تراز چیست؟

شاید اصطلاحات رتبه و تراز برایتان کمی گنگ باشد. بیایید با یک مثال ساده، این تفاوت را روشن کنیم. فرض کنید در یک کلاس ۲۰ نفره، نفر اول امتحانی را با نمره‌ی ۲۰ و نفر آخر با نمره‌ی ۱۰ گرفته‌اند. رتبه‌ی نفر اول ۱ و رتبه‌ی نفر آخر ۲۰ است. حالا فرض کنید در کنکور سراسری، ۱۰۰ هزار نفر در گروه آزمایشی شما شرکت کرده‌اند. نفر اول با کسب درصد بالایی از کل سوالات، رتبه‌ی ۱ را به دست آورده و نفر آخر که درصد پایین‌تری کسب کرده، رتبه‌ی ۱۰۰ هزار را می‌گیرد. یعنی نشان دهنده ترتیب افراد است.

مقاله پیشنهادی :
۲۱ راه ایجاد علاقه برای درس خواندن

تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان

 اما تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان نشان می‌دهد که شما با توجه به میانگین نمرات کل داوطلبان گروه آزمایشی خود، در چه جایگاهی قرار دارید. تراز با یک فرمول آماری محاسبه می‌شود و لزوماً با رتبه‌ی خام شما مطابقت ندارد. به عبارتی رتبه شما نشان دهنده ترتیب افراد بوده ولی تراز فرد تفاوت سطح علمی بین داوطلبان را نشان می دهد.

نکات مهم برای افزایش شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان

اگر رویای قبولی در دانشگاه فرهنگیان را در سر دارید، باید از همان دوران دبیرستان برای این هدف تلاش کنید. در ادامه، به چند نکته‌ی مهم برای افزایش شانس قبولی در این دانشگاه اشاره می‌کنیم:

  • از یک برنامه‌ی مطالعاتی منظم و هدفمند استفاده کنید.
  • در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.
  • از منابع کمک آموزشی مناسب استفاده کنید.
  • به طور مرتب مطالعه کنید و تست بزنید.
  • در کلاس‌های کنکور و تقویتی شرکت کنید.
  • از تجربیات افراد موفق در این زمینه استفاده کنید.

نکات تکمیلی:

  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رتبه تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان می‌توانید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید.
  • همچنین می‌توانید از مشاوران تحصیلی مجرب برای برنامه‌ریزی و هدایت تحصیلی خود استفاده کنید.

سوالات متداول

حداقل تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان 1403 چند است؟
در سال گذشته حداقل تراز برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان 6500 در نظر گرفته شده بود ولی با تغییرات به وجود آمده در سال جاری، حداقل تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان 6000 می باشد.

تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان در گروه انسانی چه عددی است؟
تراز مجاز دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ برای کلیه گروه های آزمایشی مختلف از جمله علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی تراز 6000 می باشد و داوطلبان در صورت کسب تراز در نظر گرفته شده و مجاز بودن به انتخاب رشته می توانند اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمایند.

مقاله پیشنهادی :
سایت سازمان سنجش sanjesh.org

 چه سهمیه‌هایی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان وجود دارد؟
سهمیه‌های متعددی برای ورود به این دانشگاه وجود دارد، از جمله سهمیه‌ی ایثارگران، سهمیه‌ی مناطق محروم، سهمیه‌ی معلولان و سهمیه‌ی فرزندان فرهنگیان

آیا پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تعهدی برای تدریس در آموزش و پرورش ایجاد می‌کند؟
بله، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان پس از فارغ‌التحصیلی، متعهد به تدریس در آموزش و پرورش به مدت ۵ سال هستند.

شرایط مصاحبه‌ی علمی دانشگاه فرهنگیان چیست؟
در مصاحبه‌ی علمی، به سوابق تحصیلی، انگیزه و تعهد شما برای تدریس و سایر موارد مرتبط با شغل معلمی توجه می‌شود.

 معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان شامل چه مواردی می‌شود؟
در معاینات پزشکی، سلامت کلی شما و عدم وجود بیماری‌های خاص بررسی می‌شود.

 آیا امکان انصراف از دانشگاه فرهنگیان بعد از قبولی وجود دارد؟
بله، اما در این صورت باید تعهدات مربوط به تعهد تدریس در آموزش و پرورش را جبران کنید.

ذهن آگاهانه همواره در تلاش است تا با ارائه‌ی اطلاعات جامع و دقیق، به داوطلبان کنکور سراسری در مسیر انتخاب رشته و قبولی در دانشگاه مورد نظرشان کمک کند. امیدواریم که این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هر سوال یا ابهامی، می‌توانید در بخش نظرات زیر آن را با ما مطرح کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره تلفنی در زمینه تراز قبولی دانشگاه فرهنگیان 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا