جهت مشاوره با تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره  ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹  (بدون نیاز پیش شماره) تماس بگیرید.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۴

لینک مستقیم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۴

جهت مشاوره تلفنی در زمینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۴

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با نزدیک شدن به زمان کنکور، دغدغه ثبت نام کنکور برای داوطلبان پر رنگ تر می شود. این مقاله جامع از ذهن آگاهانه، به تمامی سوالات شما در رابطه با ثبت نام کنکور پاسخ می دهد.

 

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۴

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کنکور، نامی که برای هر دانش آموز ایرانی، تداعی کننده تلاش، رقابت و دروازه ورود به دانشگاه است. قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه، رویای هر داوطلب کنکوری است. اما رسیدن به این رویا، نیازمند طی کردن مراحلی کلیدی است که اولین و مهم ترین آن، ثبت نام کنکور است.

ثبت نام کنکور می تواند برای داوطلبان جدید شرکت در این آزمون، کمی پیچیده باشد. با این حال، جای هیچ نگرانی نیست! در این مقاله جامع، قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با ثبت نام کنکور پاسخ دهیم. پس با  ما همراه باشید تا با خیالی آسوده، گام نخست را برای رسیدن به هدفتان بردارید.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳
زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

کنکور چیست؟

کنکور که برگرفته از واژه فرانسوی “Concours” به معنای مسابقه است، آزمونی سراسری برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی کشور به شمار می رود. در این آزمون، داوطلبان بر اساس رشته تحصیلی انتخابی خود، با یکدیگر به رقابت می پردازند. نتایج کنکور، در کنار سوابق تحصیلی و سایر موارد، ملاک پذیرش دانشجو در دانشگاه ها قرار می گیرد.

ثبت نام کنکور برای مقاطع مختلف تحصیلی، از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به صورت جداگانه انجام می شود.

سایت سنجش ثبت نام کنکور sanjesh.org
سایت سنجش ثبت نام کنکور sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور سراسری

ثبت نام در کنکور سراسری 1404 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.
علاقمندان به شرکت در کنکور سراسری می توانند در بازه زمانی در نظر گرفته شده از سوی سازمان سنجش کشور تحت عنوان مهلت ثبت نام کنکور سراسری با مراجعه به این سامانه برای انجام ثبت نام اقدام نمایند.

مقاله پیشنهادی :
سایت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ | azmoon.org

ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می توانند در صورت واجد شرایط بودن برای تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

 نحوه ثبت نام کنکور سراسری 

برای ثبت نام کنکور سراسری ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.

بر روی گزینه سراسری کلیک کرده تا به صفحه جدید وارد شوید.

ثبت نام کنکور 1403

در صفحه جدید گزینه “سامانه خرید اینترنتی سریال ثبت نام آزمون سراسری ” را بفشارید. پس از این به مراحل پرداخت هزینه آزمون وارد می شوید. با تکمیل اطلاعات خواسته شده و از طریق درگاه بانکی می توانید اقدام به پرداخت هزینه آزمون نمایید.

پرداخت هزینه برای ثبت نام کنکور

پس از پرداخت هزینه آزمون مجددا به صفحه اصلی بازگشته و گزینه ثبت نام در آزمون سراسری را انتخاب کنید.

با انجام این مراحل به صفحه مای سنجش وارد خواهید شد. چنانچه پیش از این در سامانه ثبت نام نموده اید اکنون با تکمیل اطلاعات کاربری می توانید به حساب کاربری خود در این سامانه وارد شوید.

نحوه ثبت نام کنکور

ولی چنانچه در سامانه ثبت نام ننموده اید گزینه ایجاد حساب کاربری را انتخاب کنید. با انجام مراحل و تکمیل اطلاعات کاربری و تعیین رمز عبور خود می توانید به عضویت دربیایید (پس از تکمیل اطلاعات، پیامکی حاوی رمز یکبار مصرف برای شما ارسال خواهد شد و می بایست آن را در  کادر مخصوص وارد نمایید)

ایجاد حساب کاربری برای ثبت نام کنکور

پس از عضویت در سامانه و ورود به حساب کاربری خود می توانید مراحل ثبت نام خود را ادامه داده و برای تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری عکس و مدارک لازم اقدام نمایید.

مقاله پیشنهادی :
کارشناسی ارشد بدون کنکور

در این مرحله، لازم است فرم ثبت نام را با دقت تکمیل کنید.

اطلاعاتی از قبیل مشخصات فردی، سوابق تحصیلی،  محل آزمون و … از شما درخواست خواهد شد.از صحت اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام اطمینان حاصل نمایید. هر گونه اشتباه در ثبت اطلاعات، می تواند منجر به محرومیت از شرکت در آزمون شود.

دقت داشته باشید که مدارک مورد نیاز را با حجم و فرمت تعیین شده، در بخش مربوطه بارگذاری نمایید.

در پایان مراحل و پس از طی موفقیت آمیز به شما کد رهگیری ارائه خواهد شد و می بایست این کد رهگیری را تا انتهای مراحل نزد خود نگهداری نمایید.

نکات مهم در خصوص ثبت نام در کنکور سراسری 

 • پیش از اقدام به ثبت نام، دفترچه راهنمای مربوط به آزمون را به دقت مطالعه نمایید.
 • برای بارگذاری مدارک، به حجم و فرمت تعیین شده دقت کنید.
 • از صحت اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام اطمینان حاصل نمایید. هر گونه اشتباه در ثبت اطلاعات، می تواند منجر به محرومیت از شرکت در آزمون شود.

امیدواریم با مطالعه این مقاله، اطلاعات لازم را در خصوص نحوه ثبت نام در کنکور سراسری 1403 از طریق سایت سنجش به دست آورده باشید.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می پذیرد.

زمانبندی کنکور سراسری 1403

تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ (نوبت اول اردیبهشت ) یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ آغاز و تا روز چهارشنبه  ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ (نوبت اول اردیبهشت ) پنجشنبه و جمعه ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ و ۱۴۰۳/۰۲/۰۷
زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ (نوبت دوم تیر) سه شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ تا روز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۳ (نوبت دوم تیر) پنجشنبه و جمعه 21 و 22 تیرماه
مقاله پیشنهادی :
انتخاب رشته کامپیوتر پایه نهم

مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۴ از سایت Sanjesh.org

 • ایجاد حساب کاربری: در صورتی که برای اولین بار است که در آزمون های سازمان سنجش ثبت نام می کنید، لازم است اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید. برای این کار، بر روی گزینه “ایجاد حساب کاربری” کلیک کرده و مراحل مربوطه را تکمیل کنید.
 • تکمیل فرم ثبت نام: پس از ورود به حساب کاربری خود، بر اساس مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایید. در این مرحله، اطلاعاتی از قبیل مشخصات فردی، سوابق تحصیلی، انتخاب رشته و محل آزمون از شما درخواست خواهد شد.
 • بارگذاری مدارک: در برخی از رشته ها، ممکن است نیاز به بارگذاری مدارک خاصی باشد. دقت داشته باشید که مدارک مورد نیاز را با حجم و فرمت تعیین شده، در بخش مربوطه بارگذاری نمایید.
 • پرداخت هزینه ثبت نام: پس از تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری مدارک، لازم است نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام از طریق درگاه پرداخت اینترنتی اقدام نمایید.
 • دریافت کارت ورود به جلسه: پس از طی کردن مراحل فوق، می توانید کارت ورود به جلسه آزمون را از طریق سایت سازمان سنجش دریافت نمایید.

مدارک فردی ثبت نام کنکور سراسری 

مدارک فردی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ در جدول زیر ارائه داده شده است که باید تصویر اسکن شده آن ها را زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ در سایت سازمان سنجش بارگذاری نمایید:

مدارک ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۳
شناسنامه و کارت ملی
شماره سریال کارت اعتباری
کد سوابق تحصیلی دیپلم یا کد سوابق پیش دانشگاهی
کد 17 رقمی سوابق تحصیلی سامانه My medu.ir
کد منطقه و کدپستی محل سکونت
کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
معدل کل دیپلم
کد پیگیری 12 رقمی سهمیه ایثارگران و رزمندگان
معدل کتبی دیپلم
فایل عکس
مقاله پیشنهادی :
سامانه پادا pada.medu.ir
 • مدارک مورد نیاز را با توجه به مقطع تحصیلی و نوع آزمون، به طور کامل تهیه نمایید.
 • از اصل بودن مدارک و تطابق آنها با اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام اطمینان حاصل کنید.
 • در صورت نیاز به ارائه مدارک خاص، مانند گواهی قبولی در آزمون های سراسری، مدارک مربوطه را به همراه داشته باشید.

کد های ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

کد های ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ در جدول زیر ارائه داده شده است. داوطلبانی که قصد نام در کنکور سراسری را دارند، برای تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی باید کدهای زیر را در دسترس داشته باشند.

کد های ثبت نام کنکور سراسری
کدهای ثبت نام کنکور سراسری توضیحات
کد دانش آموزی منظور از کد دانش آموزی شماره ای 8 تا 11 رقمی است (در نظام ترمی واحدی 8 رقمی لحاظ شده و در نظام سالی واحدی متوسطه آموزش و پرورش 9 یا 10 رقمی است.) این شماره بر روی کارنامه تحصیلی سالانه یا کارنامه فارغ التحصیلی دوره متوسطه و یا پیش دانشگاهی درج شده است.
کد مناطق و نواحی اخذ دیپلم  منظور از کد منطقه و یا ناحیه اخذ دیپلم عددی چهاررقمی است که دانش آموز نظام جدید آموزش متوسطه در آن منطقه یا ناحیه فارغ التحصیل شده است. این کد در کادر بالایی برگ کارنامه فارغ التحصیلی، مقابل منطقه/ناحیه درج شده است.
کد منطقه آموزش و پرورش داوطلبان کنکور سراسری به منظور دسترسی به  کد منطقه آموزش و پرورش ، جهت ثبت نام در کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایند و با نام منطقه آموزش و پرورش، کد منطقه را مشاهده نمایند.
کد 12 رقمی سهمیه ایثارگری سپاه  داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران می باشند، جهت دریافت کد پیگیری 12 رقمی ایثارگری سپاه ، باید سایت ارگان مربوطه مراجعه نمایند و کد رهگیری خود را دریافت نمایند.
کد 12 رقمی سهمیه ایثارگری ارتش داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران می باشند، جهت دریافت کد پیگیری 12 رقمی ایثارگری ارتش ، باید سایت ارگان مربوطه مراجعه نمایند و کد رهگیری خود را دریافت نمایند. آن دسته از داوطلبانی که ارگان مربوطه آنها ارتش می باشد، برای دریافت کد رهگیری 12 رقمی، باید به سایت aja.ir  مراجعه نموده و با وارد کردن کد ملی، کد رهگیری 12 رقمی خود را دریافت نمایند.
کد پیگیری 16 رقمی کنکور سراسری کد پیگیری شامل یک کد 16 رقمی است که پس از پایان مراحل ثبت نام از طریق درگاه به هر متقاضی داده می شود.
مقاله پیشنهادی :
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

ثبت نام کنکور ارشد

ثبت نام کنکور ارشد نیز مانند کنکور سراسری، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت و انتخاب گزینه “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد”، مراحل ثبت نام را طی کنند.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور برای هر مقطع تحصیلی و نوع آزمون، توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت این سازمان، از زمان دقیق ثبت نام مطلع شوند.

ثبت نام کنکور فرهنگیان

ثبت نام کنکور فرهنگیان نیز مانند کنکور سراسری، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان، می توانند با مراجعه به این سایت و انتخاب گزینه “ثبت نام و پذیرش اختصاصی دانشگاه فرهنگیان”، مراحل ثبت نام را طی کنند.

سوالات متداول در خصوص ثبت نام کنکور

1. زمان ثبت نام کنکور سراسری 1404 چه زمانی است؟

تاکنون تاریخ دقیق ثبت نام کنکور سراسری 1404 توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نشده است.

2. چگونه می توانم در کنکور ارشد ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در کنکور ارشد، لازم است به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از طریق گزینه “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد”، مراحل ثبت نام را طی کنید.

3. آیا امکان ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون کنکور وجود دارد؟

بله، دانشگاه آزاد اسلامی در برخی از رشته ها و مقاطع تحصیلی، دانشجو را بدون کنکور نیز پذیرش می کند. برای اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش بدون کنکور، به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

مقاله پیشنهادی :
شماره تلفن مشاور روانشناس خانم

4. مدارک لازم برای ثبت نام کنکور فرهنگیان چه چیزی هستند؟

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور فرهنگیان شامل شناسنامه و کارت ملی، عکس پرسنلی، مدرک تحصیلی، دیپلم ردیف و یا گواهی اتمام تحصیلات متوسطه، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان) و رسید پرداخت هزینه ثبت نام است.

5. در صورت اشتباه در ثبت اطلاعات در فرم ثبت نام کنکور چه باید کرد؟

در صورت اشتباه در ثبت اطلاعات در فرم ثبت نام کنکور، می توانید در موعد مقرر نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله جامع، اطلاعات لازم را در خصوص ثبت نام کنکور به دست آورده باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات ذهن آگاهانه و یا ثبت نام در آزمون های آزمایشی، می توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

ما در ذهن آگاهانه آرزوی موفقیت و سربلندی را برای تمام داوطلبان کنکوری داریم.

با ذهن آگاهانه، به سوی دروازه های دانشگاه و آینده ای روشن قدم بردارید متشکریم که تا پایان این مقاله با ذهن آگاهانه همراه بودید.

امتیاز به مقاله

جهت مشاوره تلفنی در زمینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۴

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا